CHP Milletvekili Burcu Köksal, sosyal medya hesabından "kentsel dönüşüme engel olduğ" iddialarını yalanladı.

Gözden kaçırmayın

Uluçay'ın adaylığına itiraz: Aday olamazUluçay'ın adaylığına itiraz: Aday olamaz

CHP Milletvekili Burcu Köksal, sosyal medya hesabından "kentsel dönüşüme engel olduğ" iddialarını yalanladı.

Köksal, açıklamasında "Biz hala aynı yerdeyiz. FETÖ Borsasına ortak olanlara sesleniyorum; benim evim Afyonkarahisar'da. Ölünce de mezarım Afyonkarahisar'da olacak. Siyaset bitiğinde de ben Afyonkarahisarda alnım ak başım dik gezeceğim. Ama siz Afyonkarahisar'da yaşamayacağınız için hemşehrilerimin ne düşündüğü umurunuzda değil. Onun için siz yaşayacağınız kentteki yani Ankara'daki müteahhit dostlarınıza rant sağlama peşindesiniz" Diyerek isim vermeden sert suçlamaalrda bulundu.

Burcu Köksal2ın açıklamaları şöyke:

"Yüzsüzlüğün bu kadarına da pes doğrusu. Kentsel dönüşümden anladıkları tek şey rantsal dönüşüm olanlar Mısri mahallesindeki kentsel dönüşümü millet ittifakı olarak engellediğimizi olası bir depremde bunun vebalinin bize ait olacağını söylemişler. Dedim ya yüzsüzlüğün bu kadarı da diye! O mahallelerde yaşayan hiçbir mahalle sakini kentsel dönüşüme hayır demiyor.

Mezar fiyatının bile altında fiyatlar biçilerek geçimini gündelik işlerle sağlayan ekmeğini taştan çıkarmaya çalışan gariban mahallelinin yıllarca milyonlarca liralık borca sokulmasına hayır diyoruz.

Kentsel dönüşüm olacaksa hak sahibine metrekaresine göre kimseye muhtaç olmadan yaşayabileceği bir ev verilmesini istedik.Vatandaşı yıllarca borçlandırmayın dedik.Bu insanlar bu paraları ödeyemez dedik.

Vatandaşa sorduk”mahalleyi imara açın biz müteahhitlerle kendimiz anlaşıp emsal projelere göre hak kaybımız olmadan bu evleri yaptıralım” dediler ama Ankaradaki yandaşlarına rant sağlama peşinde koşan bu yüzü kızarmayanlar bizi kentsel dönüşüme engel olmakla suçlamışlar.

Biz hala aynı yerdeyiz. FETÖ Borsasına ortak olanlara sesleniyorum; benim evim Afyonkarahisar'da. Ölünce de mezarım Afyonkarahisar'da olacak. Siyaset bitiğinde de ben Afyonkarahisarda alnım ak başım dik gezeceğim. Ama siz Afyonkarahisar'da yaşamayacağınız için hemşehrilerimin ne düşündüğü umurunuzda değil. Onun için siz yaşayacağınız kentteki yani Ankara'daki müteahhit dostlarınıza rant sağlama peşindesiniz ben ise Afyonkarahisarlı gariban dostlarımın hakkını savunma derdindeyim.Kentsel dönüşüme evet Rantsal dönüşüme sonuna kadar hayır.Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin hakkını size yedirmeyeceğim.Kör on para verip garibanları evsiz bırakmanıza izin vermeyeceğim.

Vebal demişsiniz ya 2008 yılından sonra yapılan binalarda ne kadar demir ne kadar beton kullanıldığının kontrol ve denetim yetkisini belediyelerden alıp Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı yapı denetim bürolarına verdiniz.10 ilimizi etkileyen depremde 5-10 senelik ve daha yeni binalar deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmediği için yıkılırken binlerce vatandaşımız bu binalarda hayatını kaybetti.İktidar partisinin milletvekilleri olarak Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bu eksik yanlış denetimleri yüzünden canından olan vatandaşlarımızın vebalini taşımıyor musunuz?Hiç vicdan azabı çekmiyorsunuz değil mi? Nerdee!!!

Jeolojide "fay" diye bir kavram var.

Toprak altındadır. Kırıldı mı, felakete yol açar.

İnsanda da "ar" denilen bir kavram var. "Damardadır." Çatladı mı, felakete yol açar."