AK Parti Afyonkarahisar il teşkilatı Hatay’da yaraları sarmaya depremzedelere merhem olmaya devam ediyor. Önceki gün tüm teşkilatlarıyla Hatay’a çıkarma yapan AK Parti heyeti Kırıkhan’da bütün mahalle ve köyleri ziyaret ederek eksikleri giderdi.

Gözden kaçırmayın

İLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİİLÇE VE BELDELERDE TAYTAK’A YOĞUN İLGİ

 

AK Parti Afyonkarahisar il teşkilatı Hatay’da yaraları sarmaya depremzedelere merhem olmaya devam ediyor. Önceki gün tüm teşkilatlarıyla Hatay’a çıkarma yapan AK Parti heyeti Kırıkhan’da bütün mahalle ve köyleri ziyaret ederek eksikleri giderdi.

Tam kadro Kırıkhan’dalar

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yürütme ve yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve yönetimleri, milletvekili İbrahim Yurdunuseven, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclis başkanı Burhanettin Çoban, il genel meclis üyeleri ile birlikte dün Hatay Kırıkhan’a çıkarma yaptı. Eksikleri tespit edip ilçeye dönen Uluçay 56 köy 17 mahallede yardım faaliyeti yaptı.

Depremzedeler AK Parti heyetine hayır duası ediyor

Kurdukları çadır kentleri birbiri inceleyen ve ziyaret eden AK Parti heyeti depremzedeleri geçmiş olsun ziyaretinde bulunurken buradaki eksiklikleri de giderdi. Özellikle çocuk ve yaşlılarla ayrı ayrı ilgilenen Başkan Uluçay ve beraberindeki heyet yaşlıların hayır dualarını aldı.

Millet ittifakına seslendi; Siz neredesiniz

Kırıkhan programında bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven şöyle konuştu; Depremin ikinci gününden itibaren başlamış olduğumuz çalışmalarımıza bugün de kaldığımız yerden devam ediyoruz. İnşallah bundan sonraki çalışmalarımızı artırarak devam edeceğiz. Bugün genel merkezimizin talimatıyla il başkanımızın önderliğinde milletvekili olarak, gençlik kolları, kadın kolları, il genel meclis başkanımız, tüm teşkilatımızla belediye başkanlarımızla bugün Kırıkhan’da tarama yapıyoruz. 56 köy, 17 mahallede tarama yaptık. Eksikleri tespit edip anında tedarik sağlıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız devam edecek. Bugün aynı zamanda bütün illerde AK PARTİ teşkilatları aynı faaliyeti gerçekleştiryolar. Biz her zaman söylediğimiz gibi Allah bu devlete ve millete zeval vermesin. Bu millet necip bir millet. Buraya gelip de günübirlik ya da yarım gün gelip ziyaret eden sözde millet ittifakı başkanları vekilleri bir şey söylemek istiyorum; Öyle gelip gidip bakıp gitmek olmuyor. İnsanlar burada yaşamaya devam ediyor insanlara dokunmak, insanların yaralarına merhem olmak için Biz hazırız peki siz neredesiniz?

“Depremin yaraları sarılıncaya kadar buradayız”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’da “Bugün genel merkezimiz tarafından başlatılan deprem bölgelerindeki ziyaret ve yardım faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Milletvekillerimiz kadın kollarımız, gençlik kollarımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımızla birlikte bu bölgedeyiz. Kırıkhan’da 56 köy 17 mahallemiz var. Gıda ve hijyen gibi bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere sahadayız. İnşallah depremin yaralıları sarılıncaya kadar onları rahat ettirene kadar buradayız” dedi.

“Çadır kentlerimizin kurulumunu tamamladık”

AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk ise “Depremin ikinci gününden itibaren genel merkezimiz tarafından görevlendirildiğimiz Kırıkhan ilçemizde yardım faaliyetlerine devam ediyoruz. Çadır kentlerimizin kurulumunu tamamladık ve illerimize dönerek eksikleri ihtiyaçları tamamladık, tekrar tüm teşkilatlarımızda birlikte Kırıkhan’a geldik. Bizler kadın kolları olarak buradayız” diye konuştu.

 “Yüzyılın felaketi”

AK Parti Afyonkarahisar Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan da “Yüzyılın felaketi olan bu depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yakınlarına sabırlar niyaz ediyorum. Zor günlerden geçiyoruz ağır bir imtihandan geçiyoruz ama birlikte başaracağız diye yola çıktık. Biz gençlik kolları teşkilatımız olarak öncelikle genel merkezimizin koordinesinde Kahramanmaraş’ta akabinde de il başkanlığımız koordinesinde Hatay Antakya ve Kırıkhan’da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada çok fazla depremzede vatandaşımız var gıda kıyafet gibi ihtiyaçları var. Bunları çözmeye çalışıyoruz. Bugün AK Parti Afyon teşkilatları olarak yoğun bir şekilde Hatay’a çıkarma yaptık. Kırıkhan ve Antakya’da vatandaşımız ulaştık onların eksiklerini giderdik. Rabbim bu acıları bir daha yaşatmasın.” Şeklinde konuştu.

“Afyonkarahisar Hatay’a merhem olacak”

İl genel meclis başkanı Burhanettin Çoban’da bir konuşma yaptı. İl başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın önderliğinde bütün teşkilat ile ve gönüllülerle birlikte Hatay Kırıkhan’a geldiklerini vurgulayan Çoban sözlerine şöyle devam etti; Burada ihtiyaç olan ne varsa her yerde il başkanımızın göstermiş olduğu istikamette dağıtımlar yapacağız. Çocukları sevindirmek için buraya oyuncaklar çikolatalar gegetirdik. Kadınlarımız için ihtiyaç malzemeleri getirdik. İnşallah Afyon’umuz Hatay’ımıza Kırıkhan'ımıza merhem olmaya devam edecek.

“Afyonkarahisar il başkanımız ve milletvekillerimiz 2. günden bugüne hep sahadalar”

AK Parti Kırıkhan teşkilat başkanı Baki Bilir de “Sizleri burada görmek bizim için çok büyük bir mutluluk. Aslında bir takım sıkıntılar var ama bunları biz büyük ölçüde giderdik. Afyonkarahisar il başkanımız, milletvekillerimiz sağ olsunlar ikinci günden bu yana sahada burada büyük destek veriyorlar.  Ulaşmadığımız gitmediğimiz köy ve mahalle kalmadı. Üç gün önceki sıkıntılarımız beş gün önceki sıkıntılarımız yok. Milletimiz var olsun, devletimiz var olsun. Ordumuz askerimiz herkes seferber oldu. Onun için ben milletimizle gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.