Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremin, en çok etkilediği illerden biri olan Hatay’a gitti.

Gözden kaçırmayın

Burcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden YüklendiBurcu Köksal Ak Parti'ye Miting Üzerinden Yüklendi

 

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremin, en çok etkilediği illerden biri olan Hatay’a gitti.

Depremin ilk gününde Ankara’dan ısıtıcı, battaniye, gıda, giyecek, çocuk maması, bezi vb. ihtiyaçların bulunduğu iki tır ihtiyaç malzemesi ile bölgeye destek olan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile birlikte depremde en çok yara alan Hatay’ı ziyaret ederek,  Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Milliyetçi Hareket Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Feyzi Altay ve parti teşkilatları ile AFAD İl binasını ziyaret etti. Akabinde Antakya, Belen, Kırıkhan, Nurdağı ve Hassa İlçelerinde ziyarette bulunan Milletvekili Taytak depremzede aileleri ile bir araya geldi.

“Devletimiz 11 ilimizde milletimizle el ele koordinasyonlu bir şekilde çalıştı”

Milletvekili Taytak; “6 Şubat günü ülkemizde 1939 Erzincan depreminden sonra son 100 yılın en büyük ikinci depremine uyandık. Deprem merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık İlçesi, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Osmaniye, Elazığ, Malatya ve Kilis olmak üzere 11 İlimizi vurdu. Dünyanın en büyük afetlerinden birisiyle karşı karşıya kaldık. Yüreğimiz acıyla çarptı, canlarımız enkaz altında kaldı. Depremde kaybettiğimiz canlara hep beraber ağladık. Ama gördük ki devletimizin tüm kademeleri doktorlarımız, hemşirelerimiz, arama kurtarma ekiplerimiz, askerimiz, polisimiz, gönüllülerimiz ilk günden itibaren deprem bölgelerinde ciddi manada hizmet verdiler. İlk günden itibaren açık ve net olarak gördük ki devletimiz 11 ilimizde milletimizle el ele koordinasyonlu bir şekilde çalıştı. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz, parti teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ilk günden itibaren destek olduk. Bugünde Hatay ilimize geçmiş olsun demeye, yaraları birlikte saracağımızı belirtmeye geldim. Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, İl Başkanı Mehmet Feyzi Altay ve teşkilatlarımız ile Antakya, Belen, Kırıkhan, Nurdağı ve Hassa ilçelerimizi gezdik. Deprem alanlarında binaların büyük bir kısmının yıkıldığını gördük. Acımız büyük. Ancak Türk Milleti’nin sırtı yere gelmez, bu millet fedakardır, devlet ve millet her anlamda elinden gelen tüm gayreti ortaya koyarak yaraları sarmaya başlamıştır. Zaman Türkiye için birlik zamanıdır. Çadır ve konteynır kentler kurulmuş, gıda ve yemek ihtiyaçları karşılanmaktadır. Biz büyük bir aileyiz, birlik ve beraberlik içerisinde normal hayata dönene kadar deprem bölgelerimize desteklerimize devam edeceğiz. Birbirimize dayanak olmalıyız. Birbirimizi ana kucağı gibi sarıp sarmalamak zorundayız. Depremde can veren tüm vatandaşlarımıza Cenab-I Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, tedavi altında bulunanlara acil şifalar, kederli ailelere ve aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.”dedi.

Taytak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Liderinin programına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin incelemelerde bulunmak üzere Hatay’a geldiğini de belirten Milletvekili Taytak, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’yi Hatay ilimizde karşıladık. Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde kanaat önderleri ve muhtarlarla toplantı yapıldı. Gönüllüler, konteynır ve çadır kentlerdeki aileler ziyaret edildi. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını doğrultusunda yapılan ve yapılacak olan yardımlar konusunda istişarelerde bulunuldu. Ardından Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz ile birlikte Kahramanmaraş’a geçerek deprem alanlarını, çadır ve konteynır kentlerdeki aileler ziyaret edildi, burada incelemelerde bulunuldu. 17 Ağustos 1999 Gölcük felaketi bir milattır. Bu depremde 133 bin 683 bina çökmüş, toplam sekiz ilimizde 17 bin 480 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. O gün nasıl yaralar sarılmışsa bugün de birlik ve beraberlik ile bu yaralar sarılacaktır. Cenab-ı Allah bir daha bize bu acıları yaşatmasın. Allah yar ve yardımcımız olsun. Üç gündür afet bölgesindeyiz, ziyaretlerimiz bugün de Osmaniye ve Gaziantep’te devam edecek. ” diye konuştu.