AK Parti Afyonkarahisar teşkilatları milletvekilleri ile birlikte tam kadro deprem bölgesinde

Gözden kaçırmayın

‘İYİ parti adaylarına bir şans verin’‘İYİ parti adaylarına bir şans verin’

AK Parti Afyonkarahisar teşkilatları milletvekilleri ile birlikte tam kadro deprem bölgesinde

 

AK Parti heyetinin Kırıkhan’daki çalışmaları sürüyor. Deprem zedeler için 24 saat esasına dayalı çalışan heyet bugün de 500 adet çadırların kurulduğu alanları ziyaret ederek eksik ve ihtiyaçları tamamladı.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay beraberinde AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven ile birlikte Hatay Kırıkhan'daki çalışmalarına devam ediyor. Burada yapılan çalışmalara il başkan yardımcısı İbrahim Eroğlu il yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Tekik, il genel meclis üyeleri İbrahim Kaynak ve Umut Eroğlu, Özel İdare Genel sekreteri Murat Toy ve çok sayıda gönüllü ekip katılıyor.

“Dünya tarihinin görmüş olduğu en büyük afetlerden birisiyle karşı karşıyayız”

Çadır kentleri tek tek ziyaret edip eksiklerini tamamlayan akabinde de konteyner kenti gezen heyet burada bir açıklama yaptı. İlk açıklamayı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya yaptı. Özkaya açıklamasında “Allah bu afeti bir daha yaşatmasın. Dünya tarihinin görmüş olduğu en büyük afetlerden birisiyle karşı karşıyayız. Gerçekten bütün deprem alanını gördüğümüzde şehirlerin yok olduğunu, yere geçtiğini ve binaların büyük kısmının yıkıldığını görüyoruz. Kırıkhan'da da Tahmin ediyorum ki yüzde seksen civarında yıkım var veyahutta yıkılması gereken binalar var. Çok büyük bir nüfus var. Biz burada ilk günden itibaren Afyon AK Parti İl Başkanlığımız, milletvekillerimiz, bütün teşkilatlarımız, belediyelerimizle birlikte ve bir de üniversitemiz Kocatepe Üniversitemizin aş evlerini kurduk. Daha sonra yaklaşık beş yüz civarında çadır kurduk. Çadırların ihtiyaçlarını, seyyar tuvaletlerin yerleştirilmesine hep beraber uğraşıyoruz. Ekiplerimiz dönüşümlü olarak devam ediyorlar ve burada aksamadan bir hizmet vermeye gayret sarf ediliyor” dedi.

“Sosyal medya provokasyonlarını bırakın sahaya gelin”

“Gerçekten bütün inanan insanlar, elini taşın altına koyan insanlar, bir afet geldiğinde ülkenin bir sıkıntısı baş gösterdiğinde hiç tereddütsüz bir yardıma koşanlar var” diyen Özkaya sözlerine şöyle devam etti; Her zaman ülkenin ve milletin bütün nimetlerinden istifade edip de zor günde onu yine arkadan hançerleyen, sürekli eleştiren ve sosyal medyada provokasyon yapanlar var. Onlara  tavsiyem şu; Sosyal sosyal medya provokasyonu yapmayı bırakın. Lütfen kalkın gelin. Nasıl inanıyorsanız, nasıl düşünüyorsanız, öyle yardım yapın. Bu insanlara gayret sarf edin. Sıkıntılarını giderin diyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Il başkanımıza ve bütün kardeşlerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz Şimdi valiliğimiz, genel sekreterimiz de geldi. Inşallah Afyonkarahisar bir bölgenin bütün konteynerin yeme, içme, eğitim, barınma gibi hizmetlerini de karşılayacak hep beraber bu hizmetlere devam edeceğiz.

“Bazı ilçelerimizin %95’i yıkılmış vaziyette”

Özkaya’nın ardından AK Parti Afyonkarahisar milletvekili İbrahim Yurdunuseven de bir açıklama yaptı. Yurdunuseven “Evet depremin olduğu ilk andan itibaren genel merkezimizin görevlendirmesiyle önce Adana'ya daha sonra da Hatay, Defne ve Kırıkhan bölgesinde görevlendirildik. Ali Bey vekilimizin de söylediği gibi geldiğimiz ilk andan itibaren gördüğümüz  veriler de bunu söylüyor zaten. Dünyanın en büyük afetlerinden birisiyle karşı karşıyayız. Bazı ilçelerimiz var ki neredeyse yüzde doksan beşi yıkılmış. Yani tamamen terk edilmiş kent vaziyetinde. Burada Afyon teşkilatı olarak özellikle Kırıkhan'da öncelikle ben teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum burada bir alan tespit edilip orada bütün hem depo, hem yemek hizmeti, hem çadır hizmeti veriyoruz. İşte sayılar ortada. Beş yüze yakın çadır kurmuşuz. günde yaklaşık 6 bin kişiye yakın burada Afyonkarahisar ekibi olarak yemek veriyoruz” diye konuştu.

“Provokatörler sadece gezmeye gelseler bile vicdanları sızlayacaktır”

Sosyal medya provokatörlerine de göndermede bulunan Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti; Ali Bey'in de söylediği gibi sadece burada bakmaya gelseler bile vicdanları sızlayacaktır. İnanın buna. Oradan oturdukları yerden silahşörlük yapıp maalesef aksine söyleyenlerin sadece görmek için bile olsa, buraya gelmelerinde fayda var. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İlk günden itibaren açık ve net olarak gördük ki devletimiz burada, milletimizle el ele, kol kola, gevrekli koordinasyon sağlıyoruz. Bu yaraları da saracağız. Buna inanıyoruz. Çünkü milletimiz necip bir millet. Zaten o gün ilk günde de söyledik.  Neredeyse otuz kırk kilometre civarında yardım tırları vardı. İlk günden itibaren organize halde buraya geldi. Tekrar herkese çok teşekkür ediyorum burada hem il başkanlığımıza hem il özel idaresi ve valiliğimize buraya destek olan belediyemize tüm herkese teşekkür ediyorum. Elini taşın altına koyan herkesten Allah razı olsun.

Uluçay: Depremzedellerimizin özel ihtiyaçlarına varana kadar karşılıyoruz

AK Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’da şunları söyledi; Ben öncelikle ilk günden beri sahada olan çok kıymetli milletvekillerimize ve teşkilatlarımıza çok teşekkür ederim. Belediyelerimiz de elinden geldiğince destek oluyorlar. Ne istediysek bir an evvel buraya ulaştırıyorlar. Bölgelerimizde çadırlarımız kuruldu. Elektrikleri, su  tesisatları bağlantıları yaparak depremzedelerimizi bir nebze olsun rahat ettirmeye başladık. Gıda ihtiyaçları, yemek ihtiyaçları karşılanıyor ve birebir ihtiyaçları olan ne varsa özel ihtiyaçları ilaçlarına kadar doktorlarımıza varıncaya kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Biz teşkilatlarımız olarak burada sınırsız bir hizmet veriyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde milletvekillerimizi önderliğinde ve teşkilatlarımızla beraber tüm ailelerimizle birebir özel ilgilenerek sorularını çözümlemeye çalışıyoruz. İnşallah rahat edene, normal hayata dönene kadar desteklerimizi devam ettireceğiz. Ben emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İbrahim Eroğlu

AK Parti il başkan yardımcısı İbrahim Eroğlu ise konuşmasında, “İl başkanımızın talimatlarıyla bölgeye gelmiş bulunmaktayız. Birebir bütün çalışanların gönüllerimizin ve depremzedelerimizin ihtiyaçlarını karşılama gayreti içerisindeyiz. Bütün yardım tırlarımızın koordinasyonunu il başkanımızın talimatları doğrultusunda takip ediyor ve hızlı bir şekilde ihtiyaçları gidermeye çalışıyoruz. Bölge halkına yardımcı olmaya, elimizden gelen ne varsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Rabbim bir daha böyle afetler yaşatmasın” ifadelerine yer verdi.

AK Parti heyetinin destekleri, depremzedelerin hayatı normalde dönene kadar sürecek.