Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye'nin çeşitli noktalarında olduğu gibi Emirdağ da depremzede vatandaşlar için tek yürek oldu.

Gözden kaçırmayın

Afyonlu asker çatışmada yaralandıAfyonlu asker çatışmada yaralandı

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremlerin ardından Türkiye'nin çeşitli noktalarında olduğu gibi Emirdağ da depremzede vatandaşlar için tek yürek oldu.

Yurt dışında yaşayan Emirdağlılar da ülkemizi yasa boğan deprem felaketin ardından büyük bir dayanışma örneği sergileyerek gerek yardım kampanyaları başlatarak gerekse başlatılan bağış kampanyalarına büyük destek verdiler.

Ülkede yaşanan zor günlerin el birliği ve gönül birliğiyle anlatılacağının altını çizen Emirdağlı gurbetçiler gönülleri ısıtan yardımlarına devam ediyor.

İşte gurbetçi vatandaşların bir günde yaptıkları yardımlar: Fransa  UTT Saint Chamond Fatih Camii ve Selimiye Camii Derneğinden Bir Milyon Beşyüz Bin TL bağış; DERNEK  üyeleri Halis Taşkın, Hasan Çelik, Hüseyin Aktepe, Yusuf Çeliköz ve Adem Aladağ 73.340 EURO tutarındaki bağışı Afyonkarahisar Valiliği hesabına yatırdı.

Belçikadan Hatay'a 2 TIR yardım malzemesi; Ramazan Soysal ve beraberindekiler Belçika'dan Hatay'a yaptıkları yardım konvoyunda, Emirdağ'da dinlenerek deprem bölgesine  hareket ettiler.

Belçika'daki genç işadamlarından bir TIR battaniye, bir kamyonet iç çamaşırı ve 100 adet ardım kolisi; Belçikadaki işadamları Erkan Dağyaran, Musa Sarıkaya ve Mehmet Şevik Türkiye'den aldıkları yardım malzemelerini, deprem bölgesine gönderilmek üzere Emirdağ Yardım Merkezine ulaştırdılar.

Belçika Emirdağlılar Birliğinden 500 adet gıda kolisi; Beb Başkanı Osman Mızrak 500 adet gıda kolisini BEB olarak Emirdağlı esnaflardan satın alarak, Emirdağ Yardım Merkezine teslim ettiler.

Emirdağlı olmanın ayrıcalık olduğu belirten Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu zor günlerde ülkelerini yalnız bırakmayan Emirdağlı gurbetçilere teşekkür etti.