Beklenen kar yağışı geldi, Afyonkarahisar il merkezinde dün öğlen başlayan kar yağışı gece de devam etti. Kar kalınlığı Afyonkarahisar Merkezde 12 cm'ye ulaştı.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyon'da bugün ve 5 günlük hava durumu

Beklenen kar yağışı geldi, Afyonkarahisar il merkezinde dün öğlen başlayan kar yağışı gece de devam etti. Kar kalınlığı Afyonkarahisar Merkezde 12 cm'ye ulaştı.

Kar yağışı ilde büyük bir sevinçle karşılandı.

Kar yağışının, hafif olrak hafta boyu devam etmesi, bugün ise soğuk bir havanın olması bekleniyor.

Afyonkarahisar'da meteorolojinin yaptığı tahminler sonrası beklenen kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Hava sıcaklığının da hissedilir derecede düştüğü yağışın ardından şehir beyaza büründü.

Kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Gece boyu devam eden yağış sonrası şehir adeta beyaz bir örtü ile kaplandı. Sabah erken saatlerde sokağa çıkan vatandaşlar araçlarının üstündeki kar örtüsünü temizledikten sonra yola çıkabildi. Kar kalınlığı yer yer 5 santimetre olarak ölçülürken, yağışla birlikte hava sıcaklıkları da sıfır derecelerin altına düştü. Kar yağışı ile birlikte bir çok bölgede cadde ve sokaklarda ise buzlanma meydana geldi. Afyonkarahisar Belediyesi'ne bağlı ekipler ise karla mücadele de adeta sınıfta kalırken, ekipler ana arterlerde yaptıkları temizlik çalışmasının ardından cadde ve sokaklara, kaldırımlara yetişemedi. Yağışın ardından şehir merkezindeki bir çok havuzda buz tuttu.

Yağışla birlikte vatandaşların sabah erken saatlerde soğuğunda etkisi ile sokağa çıkmadıkları görülürken, dışarı çıkan vatandaşların ise sadece zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için sokakta oldukları gözlendi.

Meteorolojik verilerek göre şehirde bugün kar yağışı beklenmezken, hava sıcaklıklarının ise gün içerisinde 1 derecelere kadar artması bekleniyor.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Afyonkarahisar'da bugün ve önümüzdeki 4 gün hava tahmin raporu şöyle:

31 Ocak Salı günü Çok Bulutlu, -3 / 2 derece

01 Şubat Çarşamba günü Kar Yağışlı, -4 / 1 derece

02 Şubat Perşembe günü Parçalı Bulutlu, -7 / 4 derece

03 Şubat Cuma günü Karla Karışık Yağmurlu, -5 / 5 derece

04 Şubat Cumartesi günü Kar Yağışlı, -2 / 1 derece