Saadet Partisi Sandıklı İlçe Başkanlığı toplantısına katılan SP İl Başkanı Beytullah Karataş, sahada çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirttiği ilçe yönetimine, belde ve mahalle başkanlarına teşekkür etti.

Gözden kaçırmayın

HALİL YAKUP DEMET KOCAÖZ İÇİN DEVASA PROJELERLE GELİYORHALİL YAKUP DEMET KOCAÖZ İÇİN DEVASA PROJELERLE GELİYOR

Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, “Yeni Yüzyıl”a yaraşır bir Türkiye’yi inşa etmekte kararlı olduklarını belirtti. Karataş, fahiş olduğunu vurguladığı araç muayene ücretlerini “adeta bir soygun” olarak tanımladı

 

Saadet Partisi Sandıklı İlçe Başkanlığı toplantısına katılan SP İl Başkanı Beytullah Karataş, sahada çalışmalarını başarılı bir şekilde yürüttüğünü belirttiği ilçe yönetimine, belde ve mahalle başkanlarına teşekkür etti.

Teşkilat toplantısında konuşan SP İl Başkanı Beytullah Karataş, 2023 yılının, değişim, yeni bir başlangıç ve umudun yılı olarak hatırlanacağına inandıklarını ifade etti. Karataş, “Cumhuriyetimizin birinci asrını tamamlayacağımız bu yılda yeni bir dönemi başlatarak, ‘Yeni Yüzyıl”ımıza yaraşır bir Türkiye’yi inşa etmekte kararlıyız. Geçmişin hatalarını telafi edeceğimiz, geride bırakılan enkazı kaldıracağımız, travmalarını atlatıp, yaralarını da hep birlikte saracağımız yeni bir dönemin artık şafağındayız. Ben’den Biz’e giden bu yolu kararlılıkla yürüyecek; şahısların ve partilerin değil; 85 milyonun menfaatini gözetecek, hakkını ve hukukunu koruyacağız.” dedi.

Sandıklı ilçesinde yaptığı saha ziyaretlerinde vatandaşların özellikle araç muayene ücretlerine gelen fahiş zamlarla ilgili şikâyetlerin olduğunu belirten Karataş, “Bir cıvata bile sıkmadan insanımızdan alınan bu fahiş araç muayene ücretleri adeta bir soygun mahiyetindedir. Bu soyguna bir an önce son verilmelidir. İnsanımızın temel ihtiyaçlarını karşılamakta oldukça zorlandığı, akaryakıta gelen zamlardan dolayı araçlarına dahi binemedikleri bir dönemi yaşıyoruz. Hâl böyleyken yeni yılda araç muayene ücretleri otomobilde 507 liradan 1.130 liraya, büyük araç muayenesinde 685 liradan 1.528 liraya, traktör ve motorlu bisiklet muayenesi 258 liradan 575 lira seviyelerine çıkarılmıştır. Sadece 15-20 dakika kadar süren bu işlem için alınan bu fahiş ücret hangi akla ve mantığa dayanmaktadır? Bir cıvata bile sıkmadan insanımızdan alınan bu fahiş araç muayene ücretleri adeta bir soygun mahiyetindedir. Bu soyguna bir an önce son verilmelidir.” ifadelerini kullandı.