CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AKP’nin Gebeceler Kasabası’nda milletin iradesine ipotek koyduğunu söyleyerek, “AKP Gebeceler Belediyesi’ne kayyım atanması için elindin geleni yapıyor. Ancak biz “Milletin İradesi”ne ipotek koydurmamak için mücadelemizi sonuna kadar südrerceğiz. Gebeceler’i, Gebecelerli hemşehrilerimiz yönetecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Gebeceler Kasabasında Belediye’nin AKP'li Başkanı Hüseyin Toğulluk'un mazbatasının iptali sonucu boşalan Belediye Başkanlığı için Belediye Meclisinin seçim yapması gerektiğini ancak Belediye Meclisindeki çoğunluğu kaybeden ve istediğini seçtiremeyeceğini anlayan AKP’nin Belediye’ye kayyım atatmaya uğraştığını ifade ederek, “Gebeceler yalnız değildir, kimsesiz değildir. Haksızlıkların, hukuksuzların hesabı elbet sorulur.” şeklinde konuştu.

AKP GEBECELER’DE “MİLLETİN İRADESİ”NE İPOTEK KOYUYOR..!

AKP’nin Gebeceler’de vatandaşın seçme ve seçilme hakkına karşı ihlal içerisinde olduğunun önemle altını çizen Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Afyonkarahisar ilimize bağlı Gebeceler Kasabası’nda AKP’li Belediye Başkanının mazbatasının iptali ile boşalan Belediye Başkanlığı seçimi için burada Belediye Meclis Üyeleri toplantı yaptılar. Ancak bu toplantı AKP’li Belediye Meclis Üyelerince, Belediye Başkanının seçilmemesi üzerine kurgulandı. Sürecin en başından beri toplantı yeter sayısı salt çoğunluk meclisin toplantı usulleri bunlara aykırılıklar göze çarpıyor. Bunun sebebi de AKP’nin burada Belediye Meclisinde yeterli çoğunluğu sağlayamayıp istediği adayı seçtirememesi yüzünden beş Belediye Meclisi Üyesinin bir aday üzerinde yoğunlaşması kalan dört AKP’li Belediye Meclisi Üyesinin de başka bir adayı istemesi yüzünden burada AKP resmen Gebeceler Belediyesi’ne kayyım attırmak için uğraşıyor. Belediyeler kanunu açıkça ihlal ediliyor. Dördüncü oylama yapılması gerekirken, 15 günlük yasal süre işletildiği gerekçesiyle dördüncü oylamaya götürülmüyor. Burada çok ciddi hak ihlalleri var. Vatandaşın seçme ve seçilme hakkına karşı bir ihlal söz konusu…  Görevi kötüye kullanma kanaatimizce görevi kötüye kullanma suçu söz konusu bunlarla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Ancak en önemli şey “Milletin İradesi”ne birilerinin ipotek koymak istemesidir.

AKP GEBECELER BELEDİYESİ’NE KAYYIM ATANMASI İÇİN ELENDEN GELENİ YAPIYOR..!

Milletvekili Köksal, sürecin en başından bu yana Gebeceler Belediye Başkanı’nı seçtirmek için mücadele eden 4 bağımsız ve 1 AKP’li Belediye Meclis Üyesi’nin karşılarında iktidar gücünü gördüklerini ve yaptıkları tüm yasal mücadelelere karşılık Gebeceler Belediyesi’ne kayyım atanması için AKP’nin elinden geleni yaptığını söyledi.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ: MHP’Yİ BIRAKTIK, AMA AKP SÜREKLİ BASKI YAPIYOR! HALKIN İRADESİ İÇİN MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Milletvekili Burcu Köksal ile birlikte açıklama yapan Gebeceler Belediyesi’nin 4 bağımsız ve 1 AKP’li Belediye Meclis Üyesi ise, “AKP bizi seçtirmemek için kendi adayını seçtirebilmek için sürekli baskı yaptı. Bağımsız olarak bizde mücadelemize devam ediyoruz. MHP’den adaydık ama MHP, AKP ile aynı koalisyonda olduğu için MHP’yi bıraktık. Bağımsız olarak halkımızın verdiği iradeyle mücadelemize devam edeceğiz. Halkımızın bize verdiği yetkiyi sonuna kadar kullanacağız. Hukukun üstünlüğünden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Bütün tehditlere rağmen beş Belediye Meclis Üyemizle beraber, dimdik yolumuza devam ediyoruz. Bütün engelleri Allah’ın izniyle aşacağız. Kanuna inanıyoruz. Kanun ne öngörüyorsa Allah’ın izniyle mücadelemize devam edeceğiz.” dediler.

GEBECELER BAŞKA YERDEN DEĞİL, GEBECELERLİLER TARAFINDAN YÖNETİLECEK, GEREKELİ YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

CHP’li Av. Yusuf Onur Seçme ise, “Konu hakkında yasalarda açıkça belirtilen durumlar ortada. Bizim tespit ettiğimiz hukuka aykırı hususlar hakkında gerekli yasal işlemleri bugünden itibaren başlatacağız. Önemli olan Gebeceler halkının iradesidir. Burada oy veren insanların, seçimlerde emek harcayan insanların iradesidir. Gebeceler’i başka bir yerlerden değil,  Gebecelerlilerin yönetmesinin mücadelesidir. Bu konuda gereken yapılacaktır.” şeklinde konuştu.