CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, vatandaşın değişim istediğini belirterek, “Çiftçi mazotunu alamıyor, gübresini alamıyor; esnaf ürününü satamıyor; memur, işçi, öğrenci, işsiz kardeşlerimiz artan hayat pahalılığı karşısında çaresiz kalıyor. Vatandaşın bu hali, AKP milletvekillerini hiç ilgilendirmiyor. AKP'liler kendi Lale Devirleri'ni yaşıyor.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Sandıklı İlçesi’nde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek sıkıntıları yerinde dinledi.

İlk olarak CHP Sandıklı ilçe Örgütünü ziyaret eden Milletvekili Av. Burcu Köksal, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle gündemi değerlendirdi.

VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR…
Daha sonra beraberinde CHP Sandıklı İlçe Başkanımız Raşit Güneş, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Doğru ile birlikte esnaf ve vatandaşları ziyaret edip sıkıntılarını dinleyen Köksal, “Afyonumuz'un her ilçesinde, her belde ve köyünde vatandaşlarla bir araya geliyoruz. Öyle salon toplantılarında boy göstermiyoruz; halkın içinde halkla birlikteyiz. Vatandaş değişim istiyor. Çiftçi mazotunu alamıyor, gübresini alamıyor; esnaf ürününü satamıyor; memur, işçi, öğrenci, işsiz kardeşlerimiz artan hayat pahalılığı karşısında çaresiz kalıyor.” dedi.

AKP’LİLER KENDİ LALE DEVİRLERİ’Nİ YAŞIYORLAR
“Vatandaşın bu hali, AKP milletvekillerini hiç ilgilendirmiyor.” diyen Köksal, “AKP'liler kendi Lale Devirleri'ni yaşıyor; 3-4 ayrı ve yüksek maaşla ceplerini doldururken vatandaştan iyice kopmuş durumdalar. Saray ve çevresi adeta kapalı devre yayınla, kendi kendilerine müjdeler verip eğleniyorlar; bu yetmezmiş gibi milletin aklıyla alay ediyorlar. 20 yıldır iktidarda olan AKP, kendinden önce hiçbir varlığın olduğunu kabul etmez halde, büyük bir aymazlıkla yoksulu daha yoksul, zengini daha zengin hale getiriyor.” ifadelerini kullandı.
 
VATANDAŞ “KEŞKE KILIÇDAROĞLU EYT’Yİ DE SÖYLESE” DEMEYE BAŞLADI
Milletvekili Köksal, “Vatandaş bir çıkış yolu, bir umut arıyor. Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarıyla, programıyla, plan ve projeleri ile iktidara hazır. Hepimiz şahit olduk: Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun ÖTV açıklamasından sonra, apar topar ÖTV düzenlemesi yapmak zorunda kaldılar. Elektrik faturaları, öğrenci kredileri derken vatandaş 'Keşke Kılıçdaroğlu EYT'yi de söylese' demeye başladı. Gençlerin demokrat amcası Kılıçdaroğlu, dürüstlüğü, tecrübesi, halka saygısı ile vatandaşın ümidi oldu. Daha Ana Muhalefet partisi iken ülkenin sorunlarını çözen Cumhuriyet Halk Partisi, iktidar olduğunda ülkemizi hak ettiği refaha kavuşturacaktır. Az kaldı, ilk seçimde geliyoruz. İlk seçimde halkın iktidarı hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.
Milletvekili Köksal, esnaf ve vatandaş ziyaretinin ardından beraberindeki heyetle birlikte Sandıklı İlçesi’ne bağlı Selçik Köyü’nde gerçekleştirilen Sarı Dede’yi Anma etkinliğine katıldı.