“Tesadüfe bak geçen yıl da yandaki ada yanmıştı”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Bolvadin İlçesi’nde çıkan yangında zarar gören bölgedeki esnafları ziyaret etti. Köksal, “Dükkânları yanan iş yerleri zarar gören esnafımızı dinledik. Esnafımız bu dükkânların kasıtlı olarak yakıldığı noktasında ciddi endişeler taşıyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Çengel ile birlikte Bolvadin İlçesi çarşı merkezinde çıkan yangında dükkânları zarar gören esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

ESNAF ENDİŞELİ: DÜKKÂNLAR KASITLI OLARAK MI YAKILDI? İKTİDAR PARTİSİNDEN DESTEK BEKLENİYOR
2021 yılında da bölgede çıkan yangında dükkanların yandığını hatırlatan Milletvekili Burcu Köksal, esnafın zararının tazmini noktasında konunun takipçisi olacaklarını belirterek, “Sabaha karşı 05:00 civarında çıkan yangında 20 iş yeri kullanılamaz hale geldi. Dükkânları yanan iş yerleri zarar gören esnafımızı dinledik. Esnafımız bu dükkânların kasıtlı olarak yakıldığı noktasında ciddi endişeler taşıyor. Çünkü yaklaşık bir yıl kadar önce hemen yanındaki adada aynı şeklide dükkânlar da yangın çıkmıştı. Orası yeni yeni yenileniyor. Şimdi hemen karşısındaki adada bu şekilde yanınca ister istemez buradaki vatandaşların ve esnafların bu yangının kasıtlı çıkarıldığıyla ilgili bir takım soru işaretleri ve endişeleri var. Maalesef iş yerleri kullanılamaz hale gelmiş. Esnaf; kalan, giden eşyalarını kalıntılar, küller arasında toplamaya çalışıyor. Zaten büyük bir ekonomik kriz içresindeyiz. Esnafın işleri çok kötü borçlarını ödeyemez halde. Bağ-Kur primlerini dahi yatıramıyor. Pandemi de doğru dürüst destek almamıştı. Şimdi de burada çarşı merkezinde çıkan bu yangın yüzünden esnaf tümüyle zarar gördü. İktidar partisinden özellikle şuan destek bekliyorlar. Çünkü esnafın bu zararı karşılayacak gücü yok. Ayakta kalacak gücü yok. Bir an önce yardım eli uzatılmasını bekliyorlar.” şeklinde konuştu.

DÜKKÂNLARIN BULUNDUĞU ALAN RANTABL,
TESADÜFE BAK GEÇEN YIL DA YANDAKİ ADADA YANGIN ÇIKMIŞTI!

“Bolvadin çarşı merkezinde olan bu bölge oldukça rantabl bir yer.” diyen Köksal, “Dolayısıyla böyle olunca da buradaki dükkanlar eskiydi, biraz daha tarihiydi ahşap yapıydı. Bundan dolayı özellikle bu dükkanların yenilenmesi biraz daha rant sağlanması amacıyla birileri tarafından kasıtlı olarak yangının çıkarılabileceği gibi iddialar var. Çünkü geçen yıl yandaki ada ahşap binalarla doluydu. Burası geçen yıl yandı şimdi yenileniyor. Ne büyük bir tesadüftür ki aradan bir yıl dahi geçmeden bu seferde karşı ada yandı. Tabi böyle olunca bu kadar birbirine yakın olan karşılıklı dükkanların böyle çarşı merkezindeki yerlerin arka arkaya yanması ister istemez akıllarda soru işareti bırakıyor. Yangının sebebinin bir an önce araştırılarak açığa çıkartılmasını istiyoruz. Buradan birilerine rant sağlanmasını istemiyor esnaf… Kendisine yardım eli uzatılmasını istiyor. Bu noktada da iktidar partisinden acilen destek bekliyor.” ifadelerini kullandı.

DAHA ÖNCEDE SÖYLEMİŞTİM, ŞİMDİ DE SÖYLÜYORUM; GELİN BİRLİK OLALIM…
Milletvekili Köksal sözlerini şöyle tamamladı:
“Önceki yıl çıkan yangında da söylemiştim. Şimdi de tekrar ediyorum. Yangının yaralarını sarmak için tüm Afyonkarahisar milletvekillerini göreve davet ediyorum. Gelin hep beraber birlik olalım bu esnafın zararını karşılayalım. Bu insanlarımızın yüzünü güldürelim diyorum. Bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağımı bir kez daha yineliyorum. Geçmiş olsun Allah daha büyük bir felaket yaşatmasın.”