AK Parti Emirdağ İlçe Teşkilatı’nın görevden alındığı iddialarıyla ilgili bugün AK Parti İlçe Başkanı İsmail DİŞİÇÜRÜK bir açıklama yaparak ; “Bugün itibariyle,yürütmekte olduğum ilçe başkanlığı görevimden; Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın takdiri doğrultusunda istifa etmiş bulunmaktayım” ifadeleriyle bir açıklama yayınladı.

Dişiçürük, sosyal medya hesabından “kamuoyuna saygıyla” başlığını kullanarak şu açıklamalarda bulundu : “Kamuoyuna saygıyla:

Liderimiz RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın ve AK PARTİ'mizin büyük ve güçlü Türkiye mücadelesinde teşkilatta görev aldığım ilk günden bugüne,

Bir adım geri durmadım durmayacağım!

Mücadelemi bırakmadım bırakmayacağım!

Bu süreçte kırgınlıklar olmuş olsa da kırılmayacağım!

Darılmayacağım!

Hep dik durdum yinede dik duracağım!.

"Dava sahibi olmak için makam sahibi olmaya gerek yok!"

Bugün itibariyle,yürütmekte olduğum ilçe başkanlığı görevimden; Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın takdiri doğrultusunda istifa etmiş bulunmaktayım.

Görev aldığım süre boyunca, önce devletim ve milletim sonra partim ve ben düsturuyla Emirdağ'ımız için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım.

Bu süreçte bilmeden kırdığım darılttığım yada taleplerine yardımcı olamadığım, hemşehrilerim varsa Hakkınızı helal ediniz.

Varsa hakkımız benden yana helâl olsun.

Saygılarımla!”

Böylelikle Dişiçürük’ün bugün itibariyle görevinden istifa ettiği netleşmiş oldu. Şimdi gözler AK Parti’de yeni ilçe başkanlığı için kamuoyunda çeşitli isimler dolaşırken önümüzdeki günlerde bu ismin kim olacağı da netleşecek.