AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları, 6. Olağan Kongresi'ne hazırlanıyor. Mevcut Başkan Ferda Ertürk'ün kongrede tek aday olması bekleniyor. Kongreye AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu da katılacak.


Kongre öncesi bir açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, "Kadınlar olarak geleceğin siyasetine yön vermeyi amaçlıyor ve büyük Türkiye'nin güçlü kadınları yetiştirmek için çalışıyoruz." dedi.


AK Parti Afyonkarahisar İl Kadın Kolları Başkanlığı 6. Olağan Kongresi Cuma günü yapılacak.


AK Parti Genel Merkezi, pandemi dolayısıyla ara verdiği 6. Olağan Kadın Kolları Kongreleri için yeniden start verdi.

İskenderoğlu’nun da katılması bekleniyor

Afyonkarahisar Kadın Kolları 6. Olağan Kongre tarihi netleşti. AK Parti Genel Merkezi tarafından 21 Nisan 2018’de yapılan kongre ile başkan seçilen Ferda Ertürk, seçimli kongreye gidiyor.
Kadın Kolları Başkanlığı seçimi 29 Ocak Cuma günü saat 14:00 da Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehir Kerim Üye konferans salonunda yapılacak. Kongreye AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanı ve Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da katılması bekleniyor.

Pandemi kuralları çerçevesinde yapılacak

Başkan Ertürk açıklamasında, “Kutlu yürüyüşe heyecan ve kararlılıkla devam ediyoruz. Kadınlar olarak geleceğin siyasetine yön vermeyi amaçlıyor ve büyük Türkiye'nin güçlü kadınları yetiştirmek için çalışıyoruz. Afyonkarahisar İl Kadın Kollarımızın 6. Olağan Kongresi’ni pandemi kuralları çerçevesinde büyük bir coşku ile yapacağız. Kongremizin partimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, kongre günü tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimizi ve Afyonkarahisarlı kadınlarımızı bekliyoruz” dedi.