İlimiz Hattat Ahmet Karahisari Anadolu İmam Hatip Lisesi farklı sınıf seviyelerinden 10 farklı ilden ortakları ile yürüttüğü “DOĞA KAŞİFİ ” adlı eTwinning projesine katıldı.

Bu proje kapsamında Öğrencilerin çevresindeki bitkileri keşfetmesine, bitki tanımlamayı
öğrenmesine, bitkileri sahiplenmesine ve korumasına aracı olmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda projede öğrencilerin bitki çeşitliliğine ilişkin ilgilerini arttırıp teknoloji ile doğayı bir araya getiren “Tanış, Kaydet, Keşfet, Öğren ve Koru” etkinlikleri yapılacaktır. Bu etkinlikler öğrencilerin doğada yaşayan her türlü bitkiyi daha iyi tanımlamasına ve daha iyi anlamasına fırsat sunacak.

Küresel ısınmanın ve kuraklığın her geçen gün arttığı, doğanın tahrip edildiği bu zamanlarda bitkilerin ve onları korumanın ne derece önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Gelecekleri için doğa, denge, düzen ve etkileşim gibi kavramları öğrencilerimize kavratmak ve buna yönelik davranışlar geliştirmesini sağlamak projenin en önemli hedeflerindendir.
Proje yürütücüsü olan Biyoloji Öğretmeni Mürüvet DEMİR, "Doğal çevrenin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bitkiler doğal dengenin korunmasında en önemli faktörler arasındadır. Doğa bilincini öğrencilerimize kazandırmak en büyük amacımızdır” dedi. Projemizin yürütülmesinde bize destek olan okul idaremize ve bize katkı sunan herkese teşekkür ederiz." dedi.