İYİ PARTİ İL BAŞKANI MEHMET İNKAYA'NIN BASIN AÇIKLAMASIKars ta PKK ya yapılan bir operasyonda, Jandarma Yüzbaşımız Ferhat ÇİFTÇİ şehit olmuştur.

Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Kahraman Yüzbaşımıza Allahtan rahmet dileriz.16 Mayıs 1919 da Anadolu’nun resmen işgal edilmeye başlamasından 3 gün sonra İstanbul dan Samsuna hareket eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Meşalesini 101 yıl önce yaktığı ,bu gün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız  kutlu olsun.Müslüman dünyasının, Kadir gecesini ve Ramazan Bayramını kutlar, Hastalıksız günlerde buluşup, bayramlaşmak umuduyla Allaha emanet olalım.İyi Parti Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER geçen haftaki bir T.V programında Sayın Cumhurbaşkanını ve diğer Parti Başkanlarını bir Masada toplanmak üzere davet etmişti.

AKP ,MHP Bu davete icabet edemeyeceklerini belirttiler .AKP Sözcüsü verdiği cevapta şunu ima etti ‘’Siz bize ve yaptığımız işlere ,sert muhalefet ediyor,eleştiriyorsunuz’’onun için olmaz .Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı sadece hakarete varan sözlerle bir masa etrafında toplanmayı reddetti.Davete Cumhuriyet Halk Partisi katılabileceğini ve olumlu baktığını belirtti.HDP her zaman olduğu gibi bulanık suda balık avlamaya çalıştı.İyi niyetle yapılan bu teklifimiz,  iktidar tarafından, sadece Partizanlık adına heder edildi.Adına Memleket  Masası  demeyi düşündüğümüz bu masada  ,her geçen gün ağırlaşan ,Memleket sorunlarını görüşecektik.

Her Parti bu konuda sorumluluk alacaktı.

 

Deyim yerindeyse her parti elini ,taşın altına sokacaktı.Memleketimizin sorunlarında her parti, başarıda beraber sevinecek, başarısızlık durumunda başarı için daha çok gayret gösterecekti!.

İktidara sahip olanlar kabul etmeseler de ;1-Memleketimizde  salgın hastalık var ve hastalığın  çaresi bulunamadı!.2-Memleketimizde Ekonomik kriz var. Enflasyon çok yüksek!.3-Memleketimizde  PKK terör sorunu var!.4-Memleketimizde Suriyeliler ve yabancılar sorunu var!.Bu sorunlar hafife alınacak Parti gururu yapılacak sorunlar, değildi.Salgın hastalık nedeniyle ;işsizlik arttı ,Çocuklarımızın eğitimleri aksadı,Çarşı pazarda fiyatlar arttı. İnsanlar temel ihtiyaç malzemelerini dahi alırken şaşırıyorlar’ ’dört parça eşya aldım çok fazla para ödedim’’ diyorlar. TUİK verilerinden de bu durum belli olacaktı.Ancak Başkandan sonra Başkan Yardımcısı da görevden alındı. Düşündüğümüz gibi son enflasyon rakamlarıyla ilgiliyse çok kötü!. Nereye kadar saklayacaksınız.?Vatandaş her şeyin farkında .Bu asil Millet sizin iktidarınıza sabrediyor.Halbuki Memleket Masası kurulup sorunlar tartışılsaydı, her parti fikrini söyleseydi kötü mü olurdu?.Bir particilik tutturmuşsunuz, yıldızınızın parıltısından gözleriniz kamaşmış, kendinizi eleştirilmez ilan etmişsiniz.Mağrur tavırlarla İyi Partinin Memleket Masası etrafında toplanıp sorunları hep birlikte çözelim teklifine gururunuzdan evet diyemediniz. Neymiş efendim İyi Part, iktidarı eleştiriyormuş!Biz İyi Parti olarak Memleketimizde yapılan uygunsuz tüm işleri eleştiririz.Bizim gözümüzde bir tek Allah eleştirilmez.Eski usul’’ sus iktidar iyisini bilir ‘’devri bizde geçti.Allah Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin hakkında, hayırlısını versin.Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız , Kadir gecemiz ,Ramazan Bayramımız kutlu olsun.Mehmet İNKAYAİYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR İL BAŞKANI