Reklam

Gençlerin evliliğini değil, iş imkanlarını düşünün...

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal'dan, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya'nın, "Üniversiteli gençler okurken evlensin" sözlerine tepki!..

Gençlerin evliliğini değil, iş imkanlarını düşünün...
26 Ocak 2021 - 13:37 - Güncelleme: 26 Ocak 2021 - 14:07

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal'dan, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya'nın, "Üniversiteli gençler okurken evlensin" sözlerine tepki!..

Milletvekili Köksal, Milletvekili Ali Özkaya'ya "Bırakın gençler ne zaman evleneceklerine kendileri karar versin. Siz önce gençlere iş imkanı sağlayın. KYK’ya borcunu ödeyemediği için icralık olan gençlerin derdine derman olun" dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın "2021 Yılı Afyonkarahisar Aile Yılı Tanıtım Toplantısı"nda "Üniversitedeki gençleri evlendirmek için 1+1 veya 2+1 yurt yapalım." sözlerini sert bir dille eleştirdi.

MİLLET İŞ, AŞ GEÇİM DERDİNDE, BUNLAR ÖĞRENCİLERİ EVLENDİRME DERDİNDE

AKP Milletvekili Ali Özkaya'nın "Üniversiteli gençler okurken evlensin." sözlerine tepki gösteren Milletvekili Av. Burcu Köksal, "Millet iş, aş, geçim derdinde bunlar öğrencileri evlendirme derdinde. Vatandaş tek maaşla ve ek işlerle çocuğunu okutmak için uğraşırken esnaf evine ekmek götüremezken, özel sektörde çalışanlar ücretsiz izne çıkarılırken, şirketler arka arkaya konkordato ilan ederken, çiftçi haczedilen traktörünün arkasından ağlarken, gençlerimiz kapı kapı iş ararken AKP Afyonkarahisar Milletvekilinin tek derdi üniversitedeki gençleri evlendirmek için 1+1 veya 2+1 yurt yapmak. Yazık ki ne yazık." dedi.

GENÇLER NE ZAMAN EVLENECEKLERİNE KENDİLERİ
KARAR VERSİN, SİZ ÖNCE GENÇLERE İŞ İMKANI SAĞLAYAN..!

AKP'nin tek derdinin eğitimsiz bir nesil yetiştirmek olduğunu kaydeden Milletvekili Köksal, "Bunların tek derdi eğitimsiz bir nesil yetiştirmek. Bırakın gençler ne zaman evleneceklerine kendileri karar versin. Siz önce o gençlere iş imkanı sağlayın. Siz önce işsizler için istihdam olacak fabrikalar açın. Siz önce KYK’ya borcunu ödeyemediği için icralık olan gençlerimizin derdine derman olun. Siz önce yıllarca dirsek çürütüp okulunu bitirdiği halde hala atama bekleyen gençlerimizin yüzünü güldürün. Büyüklerimiz önce iş, sonra aş, en son eş diye boşuna dememişler.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • vatandaş
  4 ay önce
  İşsiz gencleri evlendirin Allah bir tane de evlat verdimi tadından yenmez. Okulunuzu bitirin kariyer planlaması yapın demesi gerekenlerin nelerle meşgul oldukları ibretlik.
 • serdar
  4 ay önce
  burcu hanım sizin partiniz içindeki tecavüzler ve belediyelerinizde yolsuzluklar hakkında da bir yorum yapsaydınız hani mağdurların yanındasınız ya işiniz gücünüz şov baş bir işe yaradığınız yok zaten
 • koca afyonlu
  4 ay önce
  serdar denen son 10 yılında ibb nin kasasından akıtılan milyonların hesabını niye bugüne kadar sormadın da gelmiş ahkam kesiyorsun... cengiz inşaatın milyonluk vergilerini kim sildi cevap verrrr