Afyonkarahisar’ın yetiştirdiği eğitimcilerden emekli öğretmen Semra Bölükbaşı, 63 yaşında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyonkarahisar’ın yetiştirdiği eğitimcilerden emekli öğretmen Semra Bölükbaşı, 63 yaşında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

 

Merhum Öğretmen Ahmet Bölükbaşı’nın kızı, Afyonspor’un eski kalecilerinden merhum Seyfi Özbey’in eşi Öğretmen Semra Bölükbaşı, Didim’de kalbine yenik düştü. Arkadaşları arasında fedakarlığı ve yapıcılığı ile tanınan Semra Hoca’nın vefatı İstanbul Öğretmen Okulu camiasını üzüntüye boğdu. O’nun hatırasını yaşatmak adına çeşitli kültürel faaliyetler düzenleneceği öğrenildi. Güler yüzü, çalışkanlığı ve naif kişiliği ile bilinen Semra Hoca, vefatından bir hafta önce doğum gününü kutlamıştı. Semra hocanın cenazesi, Paşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Afyonkarahisar Asri Mezarlığı’na defnedildi.SEMRA BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

1957 yılında doğan Semra Öğretmen, ilkokulu Anıtkaya’da, ortaokulu Şemsettin Karahisar’da okudu. İstanbul Öğretmen Okulu’nu kazanan Semra Hoca, 1975 yılında öğretmenliğe başladı. İlk görev yeri Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı Aydoğmuş Köyü oldu. Uşak Eğitim Fakültesi’ne girerek Matematik Öğretmeni olan Semra hoca, İstanbul’da Devlet Okulları’ndan emekli olduktan sonra okullarda çalışmaya başladı. Son günlerinde emekli yaşayan Semra Hoca, aynı zamanda da İstanbul Öğretmen Okulu Mezunları Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi’ydi.