MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, gündeme dair bir basın açıklaması yaptı.

Gözden kaçırmayın

Gebeceler'de AK Parti ve İsa Atay coşkusuGebeceler'de AK Parti ve İsa Atay coşkusu

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, gündeme dair bir basın açıklaması yaptı.

Kocacan, açıklamasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye partisine yönelik son günlerde artan saldırılara karşı tepki gösterdi.Milliyetçi Hareket Partisi’nin dünden bugüne Türkiye’yi kaosa, kargaşaya, kardeş kavgasına sürüklemeye çalışanların karşısında her zaman milli birlikten, toplumsal huzurdan yana olduğunu söyleyen MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan açıklamasında şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket, dün olduğu gibi bugün de aynı şekilde haksız ve ahlaksız iftiralara muhatap olmaktadır. Bu kişi ve kuruluşlar, MHP’yi Türk siyasetinde olmaması gereken bir parti olarak görmüş, dün rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, bugün de Liderimiz Devlet Bahçeli Beyfendi’yi kendileri için en büyük tehdit olarak değerlendirmişlerdir. Ülkücü-Milliyetçi hareketin lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletinin bekası konusunda ortaya koyduğu sarsılmaz milli duruş, anlaşılmıştır ki içerideki ihanet, dışarıdaki husumet cephesinin oyunlarını bozmaktadır. Türk siyasetine zarafet kazandıran, örnek devlet adamlığı ile tarihe geçen, ülkesi ve milleti için fedakarlığın timsali olmuş partimize ve liderimize yönelik her türlü çirkin ifadeyi bin misli ile iade ediyoruz. Genel başkanımızın milyonlarca evladı, liderinin izindedir. Devletimizin ve milletimizin bekası uğruna zerre geri adım atmayacağımızın da bu vesileyle bilinmesini istiyoruz”


Mehmet Kocacan, “Gündemimizde erken seçim yok” dedi.

Kocacan, “Türkiye'nin gündeminde erken seçim yoktur. Seçimlerin 2023 yılı Haziran ayında yapılmasında kararlıyız. Erken seçim dayatması yapanların amacı bellidir. Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorlar. Cumhur İttifakı’nın gayesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kalıcı ve köklü hale gelmesi için ihtiyaç duyulan reformları, yasal düzenlemeleri, sosyal ve ekonomik iyileştirmeleri hayata geçirmektir. Türk milletinin huzur ve refahı için geceyi gündüze katan milli ve sağlam bir irade görevinin başındadır. Bu haliyle Cumhur İttifakı’nın oyalanacak, vakit kaybedecek, zamanı boşa geçirecek ne bir siyaset tasavvuru ne de bir siyaset planlaması söz konusudur. Türkiye’nin istikbali Cumhur İttifakı’yla taçlanacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi istiklalimizin, güvenliğimizin, milli birlik ve dayanışma kararlılığımızın hem güvencesi hem de güç kaynağıdır. Türk milletinin karşısında kördüğüm haline gelen CHP, HDP, İP ve diğer marjinal oluşumların tutunacak ne bir dalları ne de kaçacak bir yerleri olacaktır''

HDP Esenyurt ilçe binasına terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterlerinin asılmasıyla ilgili bir değerlendirme yapan MHP il Başkanı, HDP’nin Esenyurt ilçe binasına PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterlerinin asılması bize göre malumun ilanıdır. İşte Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin ‘Terörün siyasi partisi olmaz, HDP kapatılmalı’ çağrısının ne kadar anlamlı olduğunu görülmektedir.  HDP demek PKK demektir. HDP demek ihanet demektir”.

Bolvadin ilçesinde çarşı merkezinde çıkan yangında can kaybının yaşanmamasının tek teselli olduğunu söyleyen Başkan Kocacan, Milletvekili Mehmet Taytak’ın haberi alır almaz Bolvadin’e gelerek incelemelerde bulunduğunu söyledi. Başkan Kocacan, işyeri sahiplerine de geçmiş olsun temennisinde bulundu.