Trabzon'da vatandaşların yoğun talebi sonrası Ahi Evren Dede Türbesi yakınlarındaki 40 dönüm alan mezar yeri olarak tahsis edildi.

Gözden kaçırmayın

Afyon muhasebeciler camiasının acı günüAfyon muhasebeciler camiasının acı günü

Trabzon'da vatandaşların yoğun talebi sonrası Ahi Evren Dede Türbesi yakınlarındaki 40 dönüm alan mezar yeri olarak tahsis edildi.

Deniz manzaralı mezarlık alan için sabahın erken saatlerinde ön başvuru yoğunluğu oluştu. Vatandaşlar mezar yerinin belirlenmesi sırasında hem kendi aralarında hem de görevlilerle tartıştı. Yaşanan gerginlikte bir kişi fenalık geçirdi. Sıradaki vatandaşlardan biri "Sabah saat 07.00’den mezar yeri almak için buradayım. Listede ismimiz var, umudumuz var" dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi vatandaşların yoğun talebi doğrultusunda denize hakim noktada, Ahi Evren Dede Türbesi yakınındaki 40 dönümlük alana 6 bin kişilik mezar yeri tahsis etti.

Yapımına başlanan yeni mezar yeri için ise Trabzonlular, hem Ahi Evren’e komşu olmak hem de deniz manzaralı mezarlık sahibi olmak için sıraya girerken ön talep yaparak başvuranlar mezar yerlerinin tespiti sırasında hem kendi aralarında hem de görevliler arasında gerginlik yaşandı.

Yaşanan gerginliğin ardından yer belirleme çalışmaları devam ederken, vatandaşlar yaşanan karışıklığa sitem etti.

BİR KİŞİ FENALAŞTI

Mezar yeri için başvuruda bulunanlardan Ahmet Terzi, karışıklıktan yakınarak “Mezarlık yeri için geldim daha önce yazılmıştım. Çağrıldık geldik yerimizi bakıp nasipse alacağız. Sabahtan beri buradayım bir karmaşa bir karışıklık var. Çok talep var. Burayı tercin sebebim diğer mezarlıklarda yer yoktu boş yer Uğurlu’da vardı orayı da tercih etmedik biraz uzak” dedi.

Sabah saatlerinden beri beklediğini yaşanan gerginlikte bir kişinin fenalık geçirdiğini kaydeden Namık Kemal Önder ise, “Mezar yeri için buradayım. Buranın bir krokisini çıkartıp kendileri belediyede çok rahatlıkla dağıtabilirdiler. İnsanlar krokiye bakar krokiden istediği yeri alabilirdi. Sabah saatlerinde insanları buraya döküp de perişan etmenin bir anlamı yoktu.