AK Parti haftalık basın toplantısı İl Başkanlığı binasında gerçekleşti. Toplantıya Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, İl Mali ve İdari İşler Başkanı Bahattin Savrukoğlu ve İl Sekreteri Fatma Erdoğan katıldı.

Gözden kaçırmayın

Gebeceler'de AK Parti ve İsa Atay coşkusuGebeceler'de AK Parti ve İsa Atay coşkusu

AK Parti haftalık değerlendirme toplantısında konuşan Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, CHP milletvekili Burcu Köksal’ın Milli Eğitim Bakanlığının kitap basmakta zorlandığı iddialarına yanıt verdi.Sevim, milletvekillerinin terör örgütünün yayın organlarını referans alarak açıklama yapmak yerine, ziyaret ettikleri STK’larda aldıkları notları unutmamaları tavsiyelerinde bulundu. 


 

AK Parti haftalık basın toplantısı İl Başkanlığı binasında gerçekleşti. Toplantıya Medya Tanıtım Başkanı Halil İbrahim Sevim, İl Mali ve İdari İşler Başkanı Bahattin Savrukoğlu ve İl Sekreteri Fatma Erdoğan katıldı.

 

İlimizde yaşanan otobüs kazası

 

Sevim konuşmasında Antalya karayolunda yaşanan feci kaza ile başladı. Sevim, “İlimiz Antalya Karayolu'nda, bir yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolden çıkarak refüjdeki su kanalına devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü 28 kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Bugün saat 16:00 da milletvekilimizle birlikte yaralıları ziyaret edeceğiz” dedi.

 

“19 Eylül Gaziler gününü kutlarım” 

 

Gaziler gününe de değinen Sevim konuşmasında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921'de Mustafa Kemal Atatürk'e ‘Gazi’ unvanının verildiği günün yıl dönümü olan yarın Gazilerimizin Gününü kutlarım.  Gazilik, milletin bağımsızlığı ile kutsal değerleri uğrunda mücadele edenlerin hak ettiği müstesna bir derecedir. Bizler gazilerimiz ve şehitlerimizden aldığımız manevi güçle, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Bakan Yardımcısı Ahmet Koca’ya tebrik

 

Geçtiğimiz hafta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanan AK Parti Afyonkarahisar 22. ve 23. dönem milletvekili Ahmet Koca’yı tebrik eden Sevim şöyle konuştu: “Sayın milletvekilimiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ‪ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcılığına atanmıştır. Hayırlı olsun. Allah utandırmasın.”

 

“Dünyada hiçbir ülkenin ekonomik ve siyasi güvenliği kalmadı”

 

Sevim geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına da değindi. Sevim konuşmasında, “İl Başkanımız Sayın Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde, Genel Merkez’de düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı. Cumhurbaşkanımızın burada verdiği mesajlar çok önemli. “Türkiye bu saldırının üstesinden gelecektir. Ancak fırsatçılık yapanları da fedakarlık yapanları da unutmayacaktır.” mesajları verdi. Burada Amerikan yönetiminin ülkemizle ilgili olumsuz kararları Türk ekonomisine hedef alıyor. Bu şu demektir: Türkiye'nin yaşadığı hadise dünyada artık hiçbir ülkenin siyasi ve ekonomik güvenliğinin kalmadığının ifadesidir” ifadelerine yer verdi.

 

“Eğitim – öğretim dönemi hayırlı olsun”

 

“Eğitim-öğretim yılı dün başladı” diyen Sevim konuşmasına şöyle devam etti: “Ülkemize ve şehrimize hayırlı olsun. Eğitime gönül veren her vatandaşımızla birlikte tarifsiz bir heyecanın içindeyiz. Eğitim, uzun ve meşakkatli bir dönemdir. Ancak bu süreç ülkemizin ve milletimizin geleceğini şekillendiren en önemli süreçtir. Milli ve manevi değerlerine bağlı genç nesillerle ve eğitim neferlerimizin üstün gayretleri ile muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma ideallerimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

 

“FETÖ’cülerin yayın organlarını referans almak bir vekile yakışmıyor”

 

Sevim CHP milletvekili Burcu Köksal’ın “Milli Eğitim Bakanlığı, çok pahalı olduğundan dolayı kitap basmakla zorlandığı ve zorlanacağı söyleniyor” iddialarına da şu sözlerle yanıt verdi: “İddiada bulunan ispatla mükelleftir. Bunu avukatlık yapan Sayın Burcu hanımın daha iyi bilmesi gerektiği kanısındayım. İddialarla, söylentilerle, fısıltı gazetesi ile dedikodularla siyaset yapılmaz. Yuvarlak cümleler kullanarak hiçbir kurum veya kuruluş hakkında ifade kullanamazsınız. Değerli basın mensupları dün bütün okullara öğrencilerimizin kitapları teslim edildi. Tam 141 milyon 722 bin 460 ders kitabı. Hepsi de tertemiz kitaplar, gıcır gıcır. Bunun kıymetinin bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Bizler zamanında bir üst sınıfın kitaplarını alabilmek için, okuduğumuz sınıfın kitaplarını satıyorduk. Bugünlere gelmek kolay olmadı. Oturduğu yerden konuşmak, yorum yapmak suçlamak kolay. Eskiden kitap pazarlarında ikinci el alır satar, günlerce kuyruklarda bekler, okul açılır 2 ay geçer kitap olmazdı! Öyle FETÖ’cülerin yayın organları üzerinden yapılan yalan haberleri referans almak bir milletvekiline yakışmıyor.”

 

CHP’nin unuttuğu not

 

CHP’lilerin hafta sonu sivil toplum örgütleri ziyaretine de değinen Sevim, “Bu ziyaretlerde almış oldukları notları aldıkları yerde unuttular. STK’ları ziyaret ediyorlar ve bunu basın aracılığı ile çektikleri fotoğrafları kamuoyuna sunuyorlar. STK’ların sorunlarını yazıkları kâğıtları, not aldıkları yerde unutuyorlar. CHP’nin halka bakış açısı budur” dedi.

 

“Müteahhit kaçtı” iddialarına yalanlama

 

Sevim, bazı CHP’lilerin geçtiğimiz hafta ‘Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk Okulunun yeni binasının inşaatını yapan müteahhit demir çimento ve alüminyuma gelen zamlardan sonra teminatı yakıp kaçıp gitti’ iddialarına da yanıt verdi.  Sevim konuşmasında, “Oysa böyle bir sorun yok. Müteahhit halen çalışıyor. Biz buradan Burcu hanıma halkın arasına girme çağrısında bulunuyoruz. Öyle masa başı kulaktan dolma söylemleri gündeme getirerek mahcup olacağınız iddialarda bulunmayın” ifadelerine yer verdi.

 

“Alkollü resepsiyonlardan rahatsız olmayanlar alkolsüzden rahatsız”

 

Sevim açıklamasında 30  Ağustos resepsiyondaki menüyü sürekli gündeme getirenlere de değindi. “Eylül'ün yarısını geçtik onlar hala Ağustos'taki resepsiyona takılmış durumdalar” diyen Sevim, “Aslında resepsiyondan ziyade menüye takılmışlar. Yıllarca halkı sefalet içerisinde yaşarken şişe şişe alkol alınan resepsiyonlardan rahatsız olmayanlar, alkolün alınmadığı resepsiyonlardan rahatsız oluyorlar. Burada bir gariplik var” dedi.

 

“Yurt dışına gidip, ülkemizi şikayet ederler” 

 

“Değerli basın mensupları bu ülkede öyle bir zihniyet var ki yaptıkları her şey akla ziyan” diyen Sevim konuşmasına şöyle devam etti: “Yurt dışına gider Türkiye'yi şikayet ederler, her evden 1 oy verip PKK terör örgütünün siyasi kanadı olan HDP’yi meclise sokarlar.  bu siyasi parti Barajı açınca da şehitler diyarı güzelim şehrimiz Çanakkale'de halka şükür pilavı dağıtırlar. bu zihniyetin destekçileri televizyona çıkar Türkiye’nin terör örgütüne teşekkür etmesi gerektiğini iddia ederler. Türkiye'deki Bu zihniyet askerimizi polisimizi şehit eden terör örgütünün leşlerinin başına geçer gözyaşı dökerler. Üstüne üstlük birde bu terör örgütünün hapisteki siyasi temsilcisinin serbest bırakılmasını isterler. Sonra da çıkarlar birlikte iyi salladık derler. Bakınız yine bu zihniyet  Kandil’e çıkar tırnak içinde söylüyorum ‘PKK'lılar Kandil’de yere izmarit atmayan çevreye duyarlı çocuklar’ diye haber yaparlar. Bu zihniyet terör desteğinin yanı sıra dev projeleri durdurmak için her türlü yalanı yayar. Örneğin 3. Havalimanı'na ne gerek var diye bağırır çağırırlar ama döner dolaşır iş bitince havalimanının adı hakkında tavsiyede bulunmaya kalkarlar. Havalimanının açılmasına kısa bir süre kala provokatif eylemlere destek vererek yatırımın gölgede kalmasını amaçlıyorlar.”

 

“Her yönüyle ülkelerine muhalif bir zihniyetle karşı karşıyayız”

 

Sevim konuşmasını, “İçimizdeki  kendini Atatürkçü addeden bu zihniyet Atatürk'ün almak için canla başla uğraş gösterdiği Hatay ilimizin Reyhanlı ilçesindeki saldırganları ziyaret eder, üstüne bir de ‘Atatürkçüyüm der’ işin içinden çıkarlar. Değerli basın mensupları bakınız Reyhanlı saldırısında 52 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 146 kişi yaralanmıştı. İçimizdeki ‘Milli İstihbarat Teşkilatı dışarıda operasyon yapmasın’ diyen zihniyete rağmen bu saldırının faili Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından yakalandı ve konuşturuldu. Bakınız CHP zihniyeti MİT'in, Suriye'de Esed'in kalesine girip, Reyhanlı bombacısını paketlemesine karşıydı. Nasıl karşıydı? Bunlar MİT’in yurt dışında operasyon yapmasına karşıydı. Doğal olarak bu operasyona da karşı oluyorlar. MİT’in bu alçağı paketleyip 90 km'lik ateş çemberinden, kontrol noktalarından geçirip, Türkiye'ye getirmesi dünyaya mesajdır. Kalenizin içindeyiz mesajıdır. 52 kişinin ölümüne gelince de bu zihniyet kalkıyor ‘güvenlik önlemi neden alınmıyor’ diye açıklama yapıyor. Her yönüyle ülkelerine muhalif bir zihniyetle karşı karşıyayız.”

 

Toplantı soru cevap şeklinde devam etti.