Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'dan şok açıklama...

Başkan Burcu Köksal, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili olan bir kişinin yeğenini sözleşmeli olarak belediyeye işe aldırdığını, aynı kişinin daha sonra memur olarak atandığının tespit edildiğini açıkladı.

Başkan Burcu Köksal "Milletin çocukları işsiz gezerken kimseye ihtimam göstermeyeceğiz” dedi.

İşte Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın açıklaması:

Afyonkarahisar Belediyesi personel alacak Afyonkarahisar Belediyesi personel alacak

"Afyonkarahisar'da büyük bir yenilgi alarak ikinci parti konumuna gerileyen partinin yetkililerinin Afyonkarahisar Belediyemiz ile ilgili iddialarına yönelik açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur.

Yerel yönetimlerdeki iktidarları boyunca yakın akrabalarına Belediye üzerinden memurluk kazandıranlar, ihtiyaç olsun olmasın akrabalarına Belediye birimlerinde yer bulanlar, son günlerde tarafımızı suçlayıcı açıklamalar yapıyorlar.

13.06.2023 tarihinde Su İşleri Müdürlüğüne bağlı tahakkuk biriminde işe başlayan AKP'li Milletvekili'nin yakını, biriminde ihtiyaçtan fazla ve kendisinden daha kıdemli personeller olduğu halde kayırmacılık yapılarak sayaç okuma elemanı olarak görevlendirilmiş.

Yine Milletvekilinin yeğeni olan kişi 15.09.2013 tarihinde sözleşmeli personel iken memur ataması yapılmış. Milletvekilinin yakını olan kişi, Su Tahakkuk Birimimizde Birim Sorumlusuyken asfalt şantiyesinde memur ihtiyacına istinaden görevlendirilmiştir.

Daha önce de yeğenlerin, yakın akrabaların çeşitli vasıtalarla Belediye'ye alındığını biliyoruz. Afyonkarahisar Belediyesi olarak eş, dost akraba kayrımcılığı değil liyakati esas alan bir yönetim anlayışıyla hareket ettiğimizin bilinmesini isteriz. 31 Mart 2024'ten önceki görevlendirmeler atamalara baktığımızda gördüğümüz partizanlık, bankamatik memurluğu, kamuoyuna açıklanmayan atamaların, bizim dönemimizde olmayacağını beyan ediyoruz.

Bakan veya Milletvekili ya da AKP yöneticilerinin akrabaları olduğu için işe alınan, koltuk verilenlere, bankamatik memurlarına trollük yaparak maaş alanlara asla izin vermeyeceğiz. Milletin çocukları işsiz gezerken kimseye ihtimam göstermeyeceğiz. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Burcu KOKSAL
AFYONKARAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI