Bakan Koca: Eris, halkımız için gündem olmaya değer değil

Gözden kaçırmayın

 Yaşam Kalitesini arttıran mucize: Egzersiz Yaşam Kalitesini arttıran mucize: Egzersiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından mutasyona uğrayan koronavirüsün Eris varyantının sınırlı sayıda Türkiye'de de görüldüğünü belirterek "Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler; ama halkımız için gündem olmaya değer değil" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de de sınırlı sayıda görülen 'Eris' varyantı ile ilgili açıklama yaptı. Koca, sosyal medya hesabından "Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler; ama halkımız için gündem olmaya değer değil" dedi.

Koca açıklamada, "Koronavirüs, salgının başından beri sürekli mutasyona uğradı. Omicron varyantının ardından da tüm dünya basit tedbirler dışında normale döndü. Bir virüs tamamen yok olmaz. Genel olarak, giderek daha zayıf varyantlara dönüşür. 'Eris' adlı varyant, halen hayatın normal şekilde sürdüğü ülkelerden sonra, sınırlı sayıda vakada, ülkemizde de görüldü. Bunda endişe edilecek bir şey yok. Bilim insanları üzerinde konuşabilirler; ama halkımız için gündem olmaya değer değil. Yaşlılarımızın, kronik hastalığı olanların her zamanki gibi kendilerine dikkat etmelerini daha önce söylemiştim" ifadelerini kullandı.