Kışa hazır mısınız? Kış Lastiği takma zamanı geldi!..  Kış Lastiği Uyarısı: Afyonkarahisar Valiliği'nden Araç Sahiplerine Önemli Hatırlatma

Gözden kaçırmayın

Afyon muhasebeciler camiasının acı günüAfyon muhasebeciler camiasının acı günü

Kışa hazır mısınız? Kış Lastiği takma zamanı geldi!..  Kış Lastiği Uyarısı: Afyonkarahisar Valiliği'nden Araç Sahiplerine Önemli HatırlatmaAfyonkarahisar Valiliği, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte araç sahiplerine kış lastiği takmaları konusunda hatırlatmalarda bulundu. Vatandaşların kış şartlarında güvenli seyahat edebilmeleri için gerekli önlemleri alması gerektiğinin vurgulandığı bu uyarı, olası kazaların önüne geçmek amacı taşıyor.

Açıklamada, kış mevsiminin gösterdiği etkilerin altı çizilerek, 1 Aralık Cuma gününden itibaren kış lastiği uygulamasının başlayacağı belirtildi. Kış lastiklerinin önemi konusunda dikkat çekilirken, vatandaşlar bu tarihten itibaren yolların karlı ve buzlu koşullarına karşı araçlarını hazırlamak konusunda uyarıldı.

Ayrıca, Afyonkarahisar Valiliği vatandaşları mevsim koşullarına uygun lastik kullanımının yanı sıra, araç gereçleri konusunda da bilinçlendirmeyi ihmal etmedi. Zincir, takoz ve çekme halatı gibi yol yardım malzemelerinin de araçlarda bulundurulmasının gerektiği ifade edildi. Valiliğin uyarısında, alınacak bu önlemlerin sadece yasal bir zorunluluk olmanın ötesinde, trafik güvenliği ve sevdiklerimize sağ salim ulaşmanın da önemli bir parçası olduğuna dikkat çekildi.