Afyonkarahisar'da, Rauf Denktaş Alt Geçidi girişinde meydana gelen trafik kazasında, bir hafif ticari aracın önündeki araca çarpması sonucu orta refüjdeki bariyerleri yıkarak elektrik direğine çarpmasıyla ilginç bir olay yaşandı.

Gözden kaçırmayın

14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar'da, Rauf Denktaş Alt Geçidi girişinde meydana gelen trafik kazasında, olay yerine gelen çevre sakinleri, yola devrilen elektrik direğini el birliğiyle kaldırarak trafiği normale döndürdü.

Kaza Anı ve Olay Yeri

Kaza, kent merkezi Rauf Denktaş Alt Geçidi girişinde meydana geldi. İddiaya göre, 03 DA 459 plakalı hafif ticari aracın sürücüsü İ.İ., direksiyon hakimiyetini kaybederek kontrolden çıktı. Savrulan araç, önce önünde seyreden E.A.'ya ait 03 EA 944 plakalı otomobile çarptıktan sonra orta refüje çıkarak bariyerleri yıktı. Araç, son olarak elektrik direğine çarparak durabildi. Elektrik direğinin yola devrilmesi nedeniyle çevredekilerin müdahalesiyle yol kapatıldı.

Kazada bariyer ve diğer araçlardan fırlayan parçalar, H.T.'nin kullandığı 42 EAJ 90 plakalı otomobilde maddi hasara neden oldu. Neyse ki, kaza anında yolun boş olması, olası bir faciayı önledi.

Olayın Sonrasında Yaşananlar

Kazanın ardından olay yerine gelen vatandaşlar, devrilen elektrik direğini yoldan kaldırarak trafiği tekrar açtılar. Bu sıra dışı durum, çevredeki insanların bir araya gelerek el birliğiyle sorunu çözmeleriyle gerçekleşti. Olay yerindeki çabalar, vatandaşların birlik ve dayanışma örneği sergilediği anları yansıttı.

Olaya tanık olanlar, kazada ölen ya da yaralanan olmamasının şans olduğunu belirttiler. Ancak maddi hasarın yaşandığı kazada, çevredekilerin hızlı müdahalesi ve koordinasyonu önemli bir rol oynadı