Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü fuhuş operasyonu yaptı!..

Gözden kaçırmayın

Gelişgen Ailesinin acı günüGelişgen Ailesinin acı günü

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce ilimiz genelinde fuhuşla mücadele kapsamında; E.A., S.B. ve M.C. isimli şahısların, Afyonkarahisar’da zor duruma düşen kadınları fuhşa teşvik ettikleri, bu kadınlara müşteri temin ettikleri, fuhuş yapılması için yer ve imkan sağladıkları, fuhşa yönlendirdikleri ve birbirleri ile de irtibatlı oldukları şeklinde kuvvetli şüphe oluşması nedeniyle Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde kapsamlı çalışma başlatılmıştır.

Bu süreçte H.T. ve M.T. isimli şahısların da yukarıda adı geçen şüphelilerle bağlantılı olduğu değerlendirilerek şahıslar şüpheli olarak dosyaya dâhil edilmiştir.

Yapılan çalışmalar sonucunda belirlenen 5 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik, 25.11.2023 tarihinde yapılan operasyonda, şüpheli şahısların fuhşa yer temini için kullandıkları tespit edilen Erenler Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Fakıpaşa Mahallesinde bulunan ikametlerde, şüpheliler yakalanarak gözaltına alınmış, ikametlerde yapılan aramalarda toplam 36.485 TL, 320 USD para ve 49.210 TL değerinde ziynet eşyası ele geçirilerek el konulmuş, dosya kapsamında tespit edilen 9 mağdur kadın ve 53 bilgi sahibinin ifadeleri alınmıştır.

E.A., S.B., H.T., ve M.T. isimli şüpheli şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmış, M.C. adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştır.