Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Bilal Öztürk, Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı olarak atanan ve aynı zamanda Afyon Baro Başkanı olan Turgay Şahin'in, Baro başkanlıığndan istifa etmemesine tepki gösterdi.

Öztürk, açıklamasında, "Avukat Turgay Şahin'in Eylül ayında görev süresinin sona ermesi nedeniyle baro başkanlığından istifa etmeyeceğine dair açıklamada bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz" dedi.

Ahmet Bilal Öztürk, şunlar söyledi.

"Bizler, Turgay Bey'in baro başkanı olmasına rağmen ne kadar koyu bir AKP destekçisi olduğunu biliyorduk. Ancak il başkanlığı görevinden sonra baro başkanlığını bırakmak istememesi pervasızca bir davranış olup, ülkedeki siyasi anlayışın hangi noktalara geldiğini göstermektedir. Bir koltukta iki karpuz olmaz Turgay Bey.

Hukuku temsil eden kutsal Afyon Barosu'nun başında bir siyasi partinin il başkanının bulunması ne kadar etik olabilir? Hukukun bağımsız ve tarafsız olduğunu göstermek adına baro yönetiminin özellikle siyasi partilerden uzak durmasını beklerdik.

Mehmet Taytak: 15 Temmuz bir direniştir Mehmet Taytak: 15 Temmuz bir direniştir

Bu eleştirilerimiz yalnızca Turgay Şahin'e yönelik değil, aynı zamanda biz dahil olmak üzere diğer tüm siyasi partililerin üzerinde durması gereken önemli bir konudur. Hukukun bağımsızlığını ve tarafsızlığını korumanın, demokratik bir toplumun temellerinden biri olduğunu hatırlatmak isteriz.

Turgay Şahin'in almış olduğu bu kararı büyük bir şaşkınlıkla kınıyoruz. Hukuka siyasetin karışmaması gerektiğine olan inancımız tamdır."

Editör: Birinci Editör