CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Afyonkarahisar Valiliğinin Belediye Başkanı Burcu Köksal'dan ifade almak istemesine tepki gösterdi.

Taytak'ın Kurban Bayramı mesajı Taytak'ın Kurban Bayramı mesajı

İŞTE O AÇIKLAMA:

"Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanlarımız da hukuk kuralları içerisinde görevlerini sürdürmektedirler. Belediye başkanımız Burcu Köksal da hukukçu bir Belediye başkanı olarak kanunun gerekliliklerini yerine getirmektedir. Burcu Köksal sokağın sesini dinleyerek vatandaştan aldığı sorumluluğa göre hareket etmektedir. 
Bu şehirde yaşayan insanların çok büyük sorunları var ve vatandaşımız bunlara çözüm bekliyor. Bunca sorunun arasında valiliğimizin en önemli gündeminin Iraklı bir mültecinin spor salonu olması bu şehrin insanlarına yapılan bir haksızlıktır.
Bu zamana kadar hukuku hiçe sayan AKP yönetiminlerinden kalan alışkanlıklar Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarından beklenmemelidir. Hukuksuz uygulamalara göz yumulması beklenmemelidir. Hiçbir resmi kurum hukuksuzluğu desteklememeli, teşvik etmemelidir. Daha önceki açıklamamda da belirttiğim üzere bu şehirde %50’den fazla oy almış, halkın bu derecede desteklediği bir belediye başkanını yıpratma çalışmaları halkı karşınıza almaktır ve halkı karşınıza alırsanız mutlaka kaybeden olursunuz. Her zaman Afyonlunun, hukukun, doğrunun ve Belediye başkanımız Burcu Köksal’ın yanında olacağız."

Editör: Birinci Editör