Afyonkarahisar'dan Antalya'ya geldi ve 4 gün boyunca eski eşini takip etti... Eski eş vahşeti! Boğazından bıçakladı, ölene kadar başında bekledi

Antalya Döşemealtında 44 yaşındaki Ayten Çağıran isimli kadın, boşandığı eski eşi tarafından öldürüldü. Cani eş, Çağıran'ı boğazından bıçakladıktan sonra yaralının başında bekleyerek ölene kadar kimseyi yaklaştırmadı.

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde dün akşam meydana gelen olayda, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde infaz koruma memuru olarak görev yapan Abdülkadir K. (48) boşandığı eski eşi Ayten Çağıran'ı (44) boğazını keserek öldürmüştü.

Olay sonrası kimseyi yanına yaklaştırmayan ve Çağıran'ın yaşayıp yaşamadığını kontrol eden zanlı, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Hava durumu: Afyon'da şiddetli yağış bekleniyor!.. Hava durumu: Afyon'da şiddetli yağış bekleniyor!..

4 GÜN TAKİP ETTİ

Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından ifadesi alınan Abdülkadir K.'nın Kurban Bayramı'nın son günü olan 19 Haziran'da Afyonkarahisar'dan Antalya'ya geldiğini ve 4 gün boyunca eski eşini takip ettiğini belirledi.

BARIŞMA İSTEĞİNİ GERİ ÇEVİRİNCE

Abdülkadir K.'nın ilk ifadesinde, eski eşiyle barışmak için Antalya'ya geldiğini, Ayten Çağıran'ı barışma teklifini geri çevirince çıkan tartışmada öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

BOŞANMA NEDENİ ŞİDDET

"Pişmanım, bir anlık sinirle bu durum yaşandı" diyen zanlının 'kasten yaralama', 'mala zarar verme' ve 'kötü muamele' suçlarından kaydı bulunduğu, Çağıran ile evli olduğu dönemde eski eşinin hakkında defalarca uzaklaştırma kararı aldırdığı ve boşanma nedenlerinin Abdülkadir K. tarafından uygulanan şiddet olduğu öğrenildi.

Tutuklandı

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkartılan zanlı, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Birinci Editör