Bugun...
Reklam


TUREB BAŞKANI APALI TURİZM REHBERLİĞİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
AKÜ Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencilerine “Tur Rehberliğinin Dünü, Bugünü ve Güncel Gelişmeler” başlıklı bir konferans verdi.

TUREB BAŞKANI APALI TURİZM REHBERLİĞİ ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU
+ -

 

 

Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Ahmet Zeki Apalı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencilerine “Tur Rehberliğinin Dünü, Bugünü ve Güncel Gelişmeler” başlıklı bir konferans verdi.

 

Konferansta meslek yaşamına nasıl başladığını ve neden Turist rehberi olduğunu anlatan Apalı, gelecek yıllarda doğru yatırımlar yapılacağını ve turistlere doğru bilgileri aktaracak turist rehberlerinin Türkiye’nin tanıtımında yer almasıyla turizmde daha iyi sonuçlar elde edilebileceğini belirtti. Rehber adayları için uygulama gezileri ve turist rehberleri için açılan kurs ve dil sınavları konularında öğrencileri bilgilendiren Apalı, sunumunun ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.

 

Konferans bitiminde Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Elbeyi Pelit, TUREB Başkanı Ahmet Zeki Apalı’ya plaket ve Afyonkarahisar’a özgü hediyeler sundu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI