Reklam

SAHTE GELİN POLİS EKİPLERİNCE YAKALANDI

Evlilik Vaadiyle Damadın Ailesini 50 Bin TL Dolandıran Sahte Gelin Yakalandı

SAHTE GELİN POLİS EKİPLERİNCE YAKALANDI

Evlilik Vaadiyle Damadın Ailesini 50 Bin TL Dolandıran Sahte Gelin Yakalandı

SAHTE GELİN POLİS EKİPLERİNCE YAKALANDI
20 Ekim 2017 - 14:44

Afyonkarahisar'da oturan 29 yaşındaki Tahsin Gökhasan ve ailesini evlilik vaadiyle 50 bin lira dolandıran sözde nişanlısı 'Nur Demir' takma ismini kullanan 20 yaşındaki İlknur Üçok, Şanlıurfa'da polis tarafından yakalandı.

 

NİŞAN TAKTIKLARI EVİ BOMBOŞ BULMUŞLARDI

 

Afyonkarahisar'da mermerci Satılmış Gökhasan evlilik çağına gelen oğlunu evlendirmek için Birecik ilçesinde oturan akrabaları Abdullah Atmaca aracılığıyla Şanlıurfa'nın Ahmet Yesevi Mahallesi'nde oturan Halim Demir'in 20 yaşındaki takma isimli kızı 'Nur Demir'i 15 bin lira başlık parası karşılığında isteyerek oğlunu nişanlandı. 13 Ekim'de evlenmek için düğün hazırlığını yapan Gökhasan Ailesi, son hazırlıklarını tamamlaması üzerine kızın ailesini arayarak, Şanlıurfa'ya gelip gelini alacaklarını söyledi. Ancak aile, baba Satılmış Gökhasan'a taziyelerinin olduğunu kendilerine bir hafta süre verilmesini istedi. Bir hafta sonra Afyonkarahisar'dan Şanlıurfa'ya gelen Gökhasan Ailesi nişan taktıkları evi bomboş görmeleri üzerine dolandırıldıklarını anlayınca gözyaşlarına boğuldu.

 

50 BİN TL DÜĞÜN MASRAFI YAPTILAR

 

Yaklaşık 50 bin lira nişan ve düğün hazırlıkları için masraf yapan Gökhasan Ailesi'nin polise başvurması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Şubesi ekipleri çalışma başlattı. Polisin takibi sonucu Tahsin Gökhasan ila nişanlanan başörtülü 'Nur Demir' ismini kullanan genç kızın İlknur Üçok olduğunu saptadı.

 

Ekipler tarafından adresi belirlenen Üçok, Bağlarbaşı Mahallesi'nde gerçek ailesiyle yaşadığı evde yakalanarak gözaltına alındı.

 

''NİŞANLIMI BEĞENMEDİM''

 

Polisteki ifadesinde, nişan töreninde 'annesi' ve 'babası' olarak tanıttığı kişileri tanımadığını, bir başkasının aracılığıyla bu olaya karıştığını söylediği öğrenilen Üçok, nişanda kendisine sadece yüzük takıldığı daha sonra çocuğu beğenmediği için evlenmekten vazgeçtiğini iddia etti. Üçok, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Sahte nişan töreninden bir kare

SÖZDE ANNE VE BABA HER YERDE ARANIYOR

 

Nişan töreninde başörtülü olduğu görülen İlknur Üçok'un başörtüsü takmadığı, nişan töreninde kendini 'muhafazakar bir ailenin kızı' olarak tanıttığı da ortaya çıktı.

Gökhasan Ailesi'nin avukatı Sezai Canbek, nişan töreninde kendisini 'anne' ve 'baba' olarak tanıtan diğer 2 şüphelinin yakalanması için de polisin çalışmasının devam ettiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Reis
    1 yıl önce
    Bu adama az bile kendisi sapığın önde gideni keşke yakalanmasaydı bunlar