Reklam
Bugun...


FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA 9 ECZANE KAPATILDI
Afyonkarahisar’da "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması"na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında 9 eczanenin SGK ile olan sözleşmelerinin fesh edildiği öğrenildi.

FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA 9 ECZANE KAPATILDI
+ -

 

 Terör Örgütü FETÖ ile mücadele kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yaptığı çalışmalar kapsamında Afyonkarahisar’da 9 eczane sahibi hakkında yasal işlem yapıldığı ortaya çıktı.

MEDİKALCİLER İNCELEMEDE

ODAK’ın edindiği bilgilere göre bugüne kadar SGK ile Sağlık Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar kapsamında 15 eczacı hakkında Mit ve Emniyet güçlerinden bilgi istendiği 9 eczacı hakkında FETÖ bağlantılarının ortaya çıkması nedeni ile SGK ile olan sözleşmeleri fesih edildi. Soruşturma kapsamında bazı eczacılar gözaltına alınarak tutuklanırken, bazı eczacı ve ezcaneler hakkındaki incelemelerin devam ettiği öğrenildi. Soruşturma nedeni ile SGK’nın ezcacılar ile yaptığı sözleşmeleri tek taraflı olarak fesih ederek eczacıların ekranlarını kapattığı belirlendi. Sağlık Bakanlığı ile SGK kendilerini her türlü malzeme satan ve hizmet sunan kişi veya firmalar hakkında FETÖ ile bağlantılarının olup olmadığını özellikle medikal firmalarını incelemeye aldığı öğrenildi.

Kaynak:

>>> ODAKÖZEL HABER/AHMET IŞIK-AHMET SARLIK


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI