Bugun...


AFYONKARAHİSAR, BİR ALANDA AVRUPA'DA İLK 10 ŞEHİR ARASINA GİRDİ
Ajans Press medya araştırması gerçekleştirdi. Avrupa’nın bir alanda ilk 10 şehri arasında Afyonkarahisar’da yer aldı... İşte o alan!..

AFYONKARAHİSAR, BİR ALANDA AVRUPA'DA İLK 10 ŞEHİR ARASINA GİRDİ
+ -

Ajans Press hava kirliliği konulu medya araştırması gerçekleştirdi. Avrupa’nın en kirli havaya sahip 10 şehri arasında Afyonkarahisar’da yer aldı"

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Avrupa’da en kirli havaya sahip 10 şehrin 8’i Türkiye’de yer aldı. Avrupa genelinde büyük şehirler arasında bir sıralama yapıldığında ise İstanbul havası en kötü metropol konumunda yer alırken dünyada her yıl 7 milyondan fazla insanın hava kirliliği nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi. Havası en kirli 10 Avrupa şehri arasında Afyonkarahisar’da yer aldı.

Ajans Press hava kirliliği konulu medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in medya incelemesine göre yıl içerisinde hava kirliliğini konu alan 9 bin 755 yansıma tespit edildi.

Hava kirliliğinin bu denli fazla konuşulması, medyanın da bu konuya önem verdiğinin bir göstergesi sayıldı. Öyle ki televizyonda yer alan spotlarla halkta bu bilinç oluşturulurken özellikle İstanbul’un ulaşım araçlarında, çevre dostu olma gibi koşullar ön plana çıkarılmaya başlandı. Basına yansıyan haberlerde ise dikkat çekici ayrıntıların ortaya çıktığı görüldü. Medyada ön plana çıkan başlıklar arasında, dünyada her yıl 7 milyondan fazla insanın hava kirliliğine bağlı nedenlerden hayatını kaybettiği belirtilirken, Türkiye’nin listeye dahil edilmesiyle beraber, Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasındaülkkemizden 10 şehir yer almış bulunmakta. Avrupa’nın havası en kirli şehri ise Makedonya’nın Tetova kenti oldu.


YORUMLAR
2 Yorum

misafir
15-11-2017 11:57:00
HAVAMIZ YERİNDE , rnTEBRİKLER AFYON ! rn1.DE OLURSUN AZ KALMIŞ
Afy
14-11-2017 22:16:00
Az bile yerin altindan 100 derece sicak su cikiyor ve sen hala kömürle isiniyorsun kalitesiz kömürr nerde baskan nerde valiler.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI