Reklam

ZAFER MÜZESİ, 2 YILDIR NEDEN KAPALI?

Soruyu bu kez Zafer Müzesinin bağlı olduğı Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın’a soruyoruz. Zafer Müzesi neden 2 yıldır kapalı?

ZAFER MÜZESİ, 2 YILDIR NEDEN KAPALI?
03 Ağustos 2020 - 11:46
Gazeteci Ömer Mazi'nin Cafelife internet sitesinde gündeme getirdiği Zafer Müsesi neden kapalı sorusu hala cevaplandırılmadı.

Soruyu bu kez Zafer Müzesinin bağlı olduğı Doğa Koruma Milli Parklar 5. Bölge Müdürü Şahin Çılgın’a soruyoruz. Zafer Müzesi neden 2 yıldır kapalı?

1-Zafer Müzesi neden kapalı?

2-Bakım onarım yapılacaksa 2 yıldır ne bekleniyor?

3-Eski valilin dediği gibi Müzenin yıkılması mı bekleniyor?

4-Afyon’un en çok ziyaret edilen müzesine hangi gerekçeyle kilit vuruldu?

5-Afyon gazete ve internet siteleri neden Zafer Müzesini görmüyor?

İŞTE CEVAP VERİLMEYEN DÜNKÜ HABER:

Afyonkarahisar’ın en çok ziyaret edilen Müzesi olarak dikkat çeken Zafer Müzesi 2 yıldır neden kapalı?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün batı cephesi karargâhı olarak kullandığı ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin planlandığı Zafer Müzesi, savaş malzemeleri ile Atatürk ve komutanların kaldıkları odalar sergileniyor ve ziyaretçi akınına uğruyordu. Ancak 2 yıl önce bakım ve onarım yapılacağı gerekçesiyle kapatılan müze için bu güne kadar hiçbir işlem yapılmadan bekleniyor.

Zafer Meydanı yapılırken dönemin valisi İrfan Balkanlıoğlu, Zafer Müzesini de buradan kaldıracağız onu başka bir yere yapacağız demişti. O zaman yıkılmasını sağlayamayanlar şimdi binanın kendinin yıkılmasını mı bekliyor? Bu konuya Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in el atmasını bekleniyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • ay
  8 ay önce
  Afyon Haber'den böyle haberler bekliyoruz.Zafer Müzesini gündeme getirdiğiniz için tebrik ederim.Sandıklı Belediye başkanının ziyaret haberlerini istemiyoruz.
 • Good Person
  8 ay önce
  merkeze merkez anlamı katan böyle bir yer heba edilmemeli çürütlümemeli aktif hale getirilmelidir !!!
 • Arif
  8 ay önce
  Hem de acilen yapılıp açılması lazım nasıl taşıma öyle bir şey olmaz lütfen bu şehrin insanı olarak tamamlanıp açılsın istiyoruz