ZAFER HAVALİMANI DAİMİ HAVA HUDUT KAPISI İLAN EDİLDİ

ZAFER HAVALİMANI DAİMİ HAVA HUDUT KAPISI İLAN EDİLDİ
22 Ekim 2020 - 09:00 - Güncelleme: 22 Ekim 2020 - 16:51
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre; Pasaport Kanunu gereğince, Antalya Gazipaşa Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Eskişehir Hasan Polatkan Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı, Kütahya Zafer Havalimanı, Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Şanlıurfa GAP Havalimanı ve Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı'nın uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak tespitine karar verildi.

 
Daimi hava hudut kapısı, bugün Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlandı. Pasaport kanunun gereğince alınan kararda 10 şehirde bulunan havalimanı daimi hava hudut kapısı olarak duyuruldu. Peki, Daimi hava hudut kapısı ne demek?

DAİMİ HAVA HUDUT KAPISI NE DEMEK?

Hava hudut kapıları, ülkeye giriş çıkış yapacak olan vatandaşlar ile yabancıların yolcu giriş ve çıkışını yapabileceği noktalar olarak açıklanır. Alınan karar doğrultusunda 10 şehirde daimi hava hudut kapıları oluşturuldu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Afyonlu
    6 ay önce
    Demek oluyor ki Afyon Askeri Havalimanı Sivil uçuşlara açılamayacak. Umarım bu karar Afyon havalimanı projesini etkilemez.