Reklam

YUNUS EMRE'NİN SEVGİ VE HOŞGÖRÜ ANLAYIŞI KONULU MAKALE YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Afyonkarahisar'da "Yunus Emre’nin Sevgi ve Hoşgörü Anlayışı" konulu makale yazma yarışması

YUNUS EMRE'NİN SEVGİ VE HOŞGÖRÜ ANLAYIŞI KONULU MAKALE YARIŞMASI DÜZENLENDİ
05 Mayıs 2020 - 14:48 - Güncelleme: 05 Mayıs 2020 - 14:57


Afyonkarahisar'da "Yunus Emre’nin Sevgi ve Hoşgörü Anlayışı" konulu makale yazma yarışması
 Afyonkarahisar İl Müftülüğü gençlere yönelik makale yarışması düzenleyerek koronavirüs günlerini daha verimli değerlendirmelerini sağlıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle Diyanet İşleri Başkanlığınca bir dizi tedbirin hayata geçirilmesiyle birlikte Afyonkarahisar İl Müftülüğü tarafından toplumun her kesimine yönelik çalışmalara gerek yazılı ve görsel basın gerekse sosyal medya uygulamaları vasıtasıyla ara verilmeden devam edildi.

Virüsle mücadele sürecinde üniversite öğrencilerine rehberlik etmeye devam eden İl Müftülüğü, onlara yönelik makale yazma yarışması düzenledi.

"Yunus Emre’nin Sevgi ve Hoşgörü Anlayışı" konulu makale yazma yarışması Afyonkarahisar İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu işbirliğiyle yürütülecek.

Yarışmayla ilgili yazılı açıklamada bulunan İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, Afyonkarahisar Valiliğinin 2020 Afyonkarahisar Sevgi Yılı projesi kapsamında İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından "Selamı Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" isimli bir proje hazırlandığını kaydetti.

Dünyayı tehdit altına alan virüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında, proje faaliyetlerini güncelleyerek çalışmalara devam ettiklerini belirten Kabukçu, şöyle devam etti:

"Bu çerçevede din görevlileri arasında 'Selamı Yayalım' başlıklı hutbe yazma yarışması düzenleyerek topluma önderlik eden din görevlileri vasıtasıyla insanlar arasında sevgi ve kardeşliğin hakim olmasını amaçladık. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (COVİD-19) salgınından gençlerimizin de etkilendiğini düşünerek onlara yönelik rehberlik hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Okullarından uzakta eğitimlerine devam etmekte olan üniversite öğrencilerimizin evde kaldıkları bu günleri fırsata çevirmeleri için söz konusu projemizin etkinlikleri kapsamında makale yazma yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmayla Yunus Emre'nin kuşatıcı sevgi anlayışını daha iyi kavramayı ve sevgiyle iyileşmeyi arzu ediyoruz."

Sevginin birleştirici, kaynaştırıcı ve bütünleştirici gücünden yola çıkarak, toplumda sevgiyi yaymak ve bu konuda farkındalığı artırmak için düzenlenen yarışmaya, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) veya Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencisi olan ya da diğer üniversitelerde okumakla birlikte hali hazırda Afyonkarahisar il sınırları içinde ikamet eden öğrenciler katılabilecek.

Her öğrencinin 30 Nisan-22 Mayıs tarihleri arasında bir makale metni ile katılabileceği yarışmanın sonunda, İl Müftülüğü tarafından ödül olarak, birinci olan öğrenciye yarım altın, ikinci olan öğrenciye çeyrek altın, üçüncü olan öğrenciye ise gram altın verileceği bildirildi. 

Başvuru Tarihleri

30 Nisan - 22 Mayıs 2020

Başvuru Şartları


  • AKÜ ve AFSÜ Öğrencisi Olmak

  • Afyonkarahisarda ikamet etmekte olup, diğer illerdeki üniversitelerdeki öğrenci olmakBaşvuru İçin:

Makalelerin eksiksiz doldurulmuş başvuru Formlarıyla birlikte [email protected] adresine gönderilmiş olmak.

Not: Yarışma ile ilgili Başvuru Formu ve Şartnameye Web Sitemizin ADRB Duyurular ile Anasayfa Duyurular'dan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum