Reklam
Ramazan DEMİR

Ramazan DEMİR

yazıyor...
[email protected]

KADINLARIN GÜNAH GALERİSİ

11 Mayıs 2020 - 09:43

 

 

 

     “Kadınlar fazlası ile günaha giriyorlar, bazı solgun gömleklerin çözük düğmelerinden. Gece, arsızca kükrüyor paslı beyninde şehrin, küfre yaklaştıkça inancım artıyor.” (Bilge Şair)

 

    Yedi düvel, kadın hakları tuzağı ve yaza geldiğimiz diğer tuzak kavramlar ve bilgi sistemleri ile Türkiye’ye ve dünyaya “hak, bilgi, değer dayatıyor” ve yeryüzünü tanımlıyor. “Tanımlayan Hükmeder.” (Bkz. Afyonhaber) Bu tanımlara razı olan (olmayan yok) ülkeler için helak olmak kaçınılmaz sondur. Türkiye’de vekâlet kavramlarına karşı neden karşı tanım geliştirilmiyor? Çünkü vekâlet, emanet kavramlar ile düşünüyorlar. Cümle kurmasını bilen, her ithal kavramı tanımlayabilir. Küreselleşme değil, küreselleşme çukuru gibi. Kadın hakları sakızı, yedi düvelin sakızıdır. Kadınların günah galerisidir. Her sakız zaman içinde çöpe atılır.

 

    Kadınların günah galerisi nedir? Dünyada neden cinselliğin pazar payı en yüksek? Kadınlar neden reklamlara ‘malzeme’ oluyorlar? Kadınlar neden podyumda ‘konu mankeni’ oluyor? Kadınlar; görüntüsü yani kaportası ile neden ticarete konu oluyor? Tüm zamanlar boyu hiçbir şey kadın gövdesi kadar fâş olmadı; neden? Kadınlar bunlara neden itiraz etmiyorlar? Hepsinin sebebi kadın hakları tuzağı, yedi düvel tipi yaşama biçimidir. Bunların hepsi kültürel etkinlik olarak bilinir; doğrudur. Kültür budur işte! Kültür; dine karşı dindir. Kelimelerini bilmeyen; veriyor İslam’ı, alıyor kültürü.

 

     Hak nedir? Yaşama biçiminde, değer tanımlarında, Allah’ın emir buyurduklarını esas alan, Allah’ın vaaz ettiği haklara iman etmiş olur. Avrupa’dan gelen hakları esas alan ise Avrupa’ya iman etmiş olur. Allah’a sadakati olan oturur; Allah’ın vaaz ettiği hakları öğrenir. Allah’ı ciddiye almayan ise batıdan hak ve değer devşirir. Allah’ın vaaz ettiği haklar ile kadın hakları tuzağının zerre alakası yoktur.

 

    Allah’ın vaaz ettiklerine iman ve amel eden hanımlar için İslam’ın vaadi: “Cennet anaların ayakları altındadır.” Avrupa’nın vaaz ettiği kadın hakları tuzağına düşenlerin öbür dünyaya yönelik bir beklentileri yoktur. Allah’a zıt olarak, gayrimüslim dünyada kaleme alınan ‘kadın haklarını’ cennette arayacak değiliz ya!

 

    N. Fazıl, işlerin berbat olduğunu anlatmak için; “Bir şarkıcı kadındır gazinoda Adalet” demişti. Kadın hakları tuzağına düşen dünya, feminizm ideolojisine, cinsiyet eşitliği diyerek; “yeter, biraz da erkekler doğursun” sapkınlığına geldi dayandı. Mal eşitlenir, ama insanlar (kadın-erkek) eşitlenemez. Bir şey eşitlendikten sonra, PAYLAŞILMASI hiç de zor değildir. Eşitlik için eşiğe oturanlar, yukarıdaki sorularda ve daha nice alanda, kadınları paylaşıma ve pazara ürün yaptılar.

 

   ‘Kadın hakları’ diyen aslında şöyle diyor: “Allah’ın verdiği haklar kesmedi; gönlüme göre haklar verin.” Kadın hakları bildirgesini 1791’de Fransız Gouges yazdı. Hz. Ömer, İmamı gazali yazacak değil ya! Senin hak ve hukukuna İslam cevap verememiş; Fransa’da arıyorsun öyle mi? Kadın için akıl ve doğa karar vermeliymiş. Ya Allah? Hâşâ; geç Allah’ı! Bildirgeyi okursanız kendinizi din kültürü ve ahlak bilgisi dersinde zannedersiniz. Batı, kimliğini saklamıyor: “İnsan insanın kurdudur.” Bu kadın hakları tuzağı da kurt kanunundan başkası değildir; çünkü insandan sadır olmuştur.

 

    “Peki, Allah’ın verdiği hakları nerede bulayım?” O hakları öğrenip, hayata hâkim kılmak için yaratıldın. Kimden, nereden bekliyorsun? Dinini bir yerlere ihale etmeyen, Allah’ın verdiği hakları arar da bulur. Medya mezhebinden, din acentelerinden duyduklarını din mi zannediyorsun? Allah’a tanrı, İslam’a kültür, Müslüman’a muhafazakâr diyenlere, Allah’ın haklarını sürsen bulaşmaz.

 

    Kadın hakları tuzağına düşenler, “ya çocuk beşiği, ya devlet eşiği”; yani, “kırk katır mı, kırk satır mı” teklifine fit oldular. Erkekler de bunu seyrediyorlar. Kadın hakları sakızı üzerinden söylediklerimiz, bütün vekâlet kavramları için geçerlidir.

 

   Bir yıldır Afyonhaber’de; dünyada ve Türkiye’de hiç kimsenin yazmadıklarını yazıyorum. Bunun tersini ispat edemeyen, yazdığımız hakikatlere mesafeli duran ve bu büyük iddiayı yiyip yutanlar için söyleyeceğim şudur: Kendini hakikate kapatmış. Yeni kurbağa dili kullanmıyoruz. Bana; “seni iyi anlıyorum” diyen Allah’ın kulları var mı acaba!

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • gökhan kırdağ
  7 ay önce
  Ömer türe,Müslümanlıkla,Türklüğü karıştırmış sın.eger ana dilin türkçey se,TANRI sözcüğü dogrudur,Eğer arap san,veya ilgi duyurorsan o zaman dogrusun,Türk dili dünyanın en eski dillerinden biridir.Tanrı sözcüğüde, tengir den gelmiştir,Ben Türkiyede yaşayan biri olarak ana dilimde de Tanrı dır,Allah,arapça dır.Ve müslümanım,Tanrı derim.BİRDE SELAMÜNALKÜM DİYENLERRE arapça bilmiyorum diyorum,5 vakit namaz kıldığım kadar da türküm,
 • Öztrükçeci
  9 ay önce
  Hayırdır aslanım, özbeöz Türkçe olan Tanrı sözcüğü seni neden rahatsız etti ki? Yoksa sen de Türklüğünden utananlardan mısın?
 • Ömer TÜRE
  9 ay önce
  Öztürkçeci kardeşim ! Hayırdır Allah sözcüğü seni neden rahatsız etti ki ? Yoksa sen de müslümanlığından utananlardan mısın ? Müslüman olan Allah der ! Tengri demez artık. Yaratan Rabbi'nin adıyla okur. " La ilahe illallah" demiştir artık. La ilahe Tengri dememiştir. Yani Müslüman olan Allah der, demelidir. Müslüman olmayanı zorlayamayız elbette.
 • Ramazan DEMİR
  9 ay önce
  Tanrı, Türkçedir; ama Allah lafzının karşılığı değildir. Bakınız; Afyonhaber, "Tanrı Değil; Allah" ve "Diyanet Ne Zaman Allah Diyecek" başlıklı yazılar... Yine Aşağıda okuyunuz; "Türkçeyi (Türkiyeyi) Kurtarma Bildirisi" başlıklı yazı. T. C. tarihinde bu yazıların benzerini dahi bulamazsın; bulursan gönder, yayınlarız.Biraz daha dikkatli bir dil kullanınız..
 • toprak03
  9 ay önce
  Sizi anlıyorum kıymetli hocam.
 • Ahmet
  9 ay önce
  Allah razı olsun hocam. ilerleyen yıllarda erkek cocuklarımız ve türk aile yapısı tehlike altında.kocanın karısına tecavüz etmesi gibi saçma bir yasa,kadının agzindan çıkan her kelime kanunda esastır kavramı yasalarda olduğu sürece 10 binlerce kişi zan altında bırakılıp iftira ile karşı karşıya kaldı.islam dininin hükümleri nerde biz müslüman degilmiyiz nasil böyle bir yasa olabilir.istanbul sözleşmesi bitirdi erkek çocuklarımızın hayatını.alenen bir bayan sana bir iftira atarim yakani kurtaramazsın 10 yıl yatarsin diye haykiriyo tartıştığı kavga ettiği kişiye adamin aklını alıyor. Iftira attığı sahitlendirilen kesinleşen kadınlarada aynı ceza verilmesi lazimki.iftira atmaya kimse cesaret edemesin.islamın hükümlerinden başka adalet kanun varmidir.madem müslümanız uymakta esastır.
 • ZAFER03AFYON
  9 ay önce
  Seni İyi anlıyorum Ramazan Hocam;Ya benim sesimi duyan varmı.Adeta insan denizinin içinde boğuluyorum.Ne sesimi duyan var nede beni gören.