Reklam
Ömer ELÇİ

Ömer ELÇİ

AFYONHABER'DEN... [email protected]

SAĞDUYU ÇAĞRISI

17 Kasım 2015 - 13:11

Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyoncular Derneği (AFİMED) Başkanı Ömer Elçi , Ankara’da bu sabah yaşanan ve 80’i aşkın masum vatandaşımızın ölümüyle ve 200’ü aşkın vatandaşın yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı üzerine yazılı bir açıklama yaparak terörist saldırıyı kınadı.

Açıklamasında terörün bir insanlık suçu olduğuna dikkat çeken Elçi, Ankara’da en doğal ve demokratik hakkını kullanmak için toplanan sivil halka yönelik bombalı saldırıyı kınadı ve olayı “katliam” olarak nitelendirdi.

AFİMED Başkanı Ömer Elçi, açıklamasında; “Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize, demokratik yaşama ve geleceğimize yönelik saldırıları kınıyor, saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

Bu saldırının ardında karanlık güçler olduğunu, amacın ülkede kaos çıkarmak, birlik ve beraberliği dinamitlemek olduğunu belirten Elçi “Devletimiz bu olayın faillerini ve arkasındaki karanlık güçleri bulacak ve gereğini yapacak güçtedir. Devletimize güveniyoruz” dedi.

Elçi, açıklamasının son bölümünde, tüm halkı, toplumun tüm kesimlerini tahriklere kapılmamaya ve sağduyuya davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum