AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK VERİYORUZ
Ömer ELÇİ

Ömer ELÇİ

AFYONHABER'DEN...

AĞAÇLANDIRMA SEFERBERLİĞİNE TAM DESTEK VERİYORUZ

16 Aralık 2015 - 17:36

Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyoncular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Afyonhaber Medya Grup Başkanı Ömer Elçi, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun, Afyonkarahisar için ağaçlandırma seferberliği çağrısını heyecanla karşıladığını söyledi.

Elçi, "bizleri onurlandıran iktidardan olsun, muhalefetten olsun her siyasetçiye, sivil toplum örgütü yöneticilerine, bütün misafirlerime, büromuzun penceresinden görünen ve Afyon şehir merkezini çevreleyen Hıdırlık sırtlarını gösteriyor ve çorak ve ağaçsız görüntünün bu şehre yakışmadığını söylüyordum. Ege'ye, Akdeniz'e, Karadeniz'e doğru gittiğimizde, şehirleri çevreleyen sırların bölgelerin hep yem yeşil ormanlarla, ağaçlık alanlarla çevrili olduğunu görüyoruz. Afyonumuzun da şehir merkezini çevreleyen Hıdırlık, Kalecik sırtları neden yem yeşil olmasın." dedi.

Bakan Eroğlu'nun, Afyonkarahisar için büyük bir şans olduğunu belirten Ömer Elçi "maalesef bu şansı, bu avantajı yeterince değerlendirdiğimizi düşünmüyorum. Hep Bakanımız öncü oluyor, proje üretiyor.  Bakanımız her konuda, her yatırımda, her projede açık çek veriyor, 50 bin çınar dikeceğiz diyor, Belediye Başkanımız istesin 100 bin çınar vereyim diyor. Daha ne yapsın?.. Başkanlarımız, kamu idarecilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz de biraz gayret göstermeli. Afyonkarahisar'ımızın yeşillendirilmesi, çevresinin yemyeşil olması için bu seferberliğe biz de varız." dedi.

Elçi, "gelin Afyon'umu yemyeşil yapalım. Kütahya- Uşak ve Afyon illerinin ağaçlandırma alanları oranı olarak maalesef en geride Afyonkarahisarımız var. Gelin bu seferberliğe destek olalım, Bakanımızı bu konuda yalnız bırakmayalım. 50 bin değil, 100 bin, 150 bin ağaç dikelim. Biz de Afyonhaber ve AFİMED olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Toplumu, halkı, kamu idarelerini bu konuda yüreklendirmeye, yönlendirmeye hazırız. Bu konuyu gündemde tutacağız. Özellikle Afyonhaber olarak bu seferberliğe karşı ilgisiz, sorumsuz ve duyarsız olan kamu yöneticilerine, belediye başkanlarına, kurum amirlerine, sivil toplum örgütlerine karşı gerekirse ikaz edici, uyarıcı, sert eleştirilerimiz olabilir. Konunun önemine binaen, eğer sert ve acımasız eleştirilerimiz olursa kimse kusura bakmasın. Orman Bakanı olan bir şehirde, ağaçlandırma seferberliği başlatılıyor ve şehrin idarecileri buna gerekli hassasiyeti, katılımı, desteği vermiyorsa biz de gereken eleştiriyi en sert bir şekilde yapacağız. Gelin yemyeşil bir Afyonkarahisar için el ele verelim" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum