NE OLURSA OLSUN BASKETBOLDAN VAZGEÇİLMEMELİ
Reklam
İdris ÖZEK

İdris ÖZEK

EĞİTİM YAZILARI

NE OLURSA OLSUN BASKETBOLDAN VAZGEÇİLMEMELİ

25 Aralık 2018 - 11:20 - Güncelleme: 25 Aralık 2018 - 11:42

Afyonkarahisar'ın salon sporlarında büyük bir ivme kazandırılmasında büyük katkı sağlayan Afyonkarahisar Belediyesi'nin destekleriyle yoluna devam eden İkbal Afyon Belediye Yüntaş voleybol Kulübümüz, maalesef maddi durumlardan dolayı küçülme kararı aldı.

Sezon başındaki yazımda belirtmiştim, Afyonkarahisar kalibresinde bir şehrin, 3 önemli spor dalında 3 üst ligde mücadele etmesi büyük başarı ve bunu yürütmesi çok zor görünüyor diye...

Voleybol kulübümüzün ilerleyen yıllarda küçülmesi, ihtimaldir ki amatöre çevrilmesi bekleniyor. Başkan Abdullah Aydoğan, gerekli açıklamaları yaptı. Sn. Aydoğan ve ekibine çok teşekkür ediyoruz, voleybolda Afyonkarahisar'a tarihi başarılar ve güzellikler kazandırdıkları için.

 

* * * * *

 

Afyonkarahisar basketbolu sevdi. Her maçta salonumuz tıklım tıklım. Belki ilerleyen haftalarda yeni salon da yetmeyecek. Ve basketbol, tanıtım ve reklam olarak diğer spor dallarından daha avantajlı ve bilinir. Onun için Afyon basketboluna sahip çıkmalıyız, Basketbol'da Eskişehir, Uşak, Sakarya gibi şehir takımlarının başına gelen inşallah bizim de başımıza gelmez.

Çünkü, basketbol Afyonkarahisar için, şehir için, toplum için elzem. Olmazsa olmaz!..

Afyonkarahisar, basketbolda uzun yıllar Süper Ligde olmalı.

Yanlış anlaşılmasın ama; futbol konusunda aynı derecede ısrarlı değilim ama, basketbol konusunda oldukça ısrarlı ve istekliyim.

Neden mi?..

Basketbol, oynandığı ve etkili olduğu topluma, spor çevresine, şehre değer katıyor, kültür katıyor, farkındalık katıyor, saygı katıyor, empati katıyor, bilinç katıyor, disiplin katıyor, centilmenlik katıyor, tahammül katıyor...

Basketbol sadece erkekleri değil, aileleri, kadınları, çocukları spora, salonlara katıyor.

Basketbol'a sadece bir spor nazarıyla değil; bu sporu bir sanat olarak, estetik olarak, kültür olarak, akıl oyunu olarak, satranç oyunu olarak görüyorum.

Basketbolda kavga yok, gerilim yok, küfür yok, kaos yok, tahammülsüzlük yok, harala gürele yok...

Basketbolda elbette ki mücadele var, rekabet var, kazanma hırsı var, belki oyun anında sertlik bile var ama bunların yanında saygı var, disiplin var, empati var, centilmenlik var, estetik var, zeka var, iyi niyet var, tahammül var...

Onun için basketbol sporu, topluma, çocuklara, gençlere, okullara ve bu şehre elzem, şart, olmalı, vazgeçilemez...

Ne olursa olsun, "Basketbol"dan vazgeçilmemeli.

Değerli belediye başkanım, işadamları, sponsorlar, yöneticiler...
İnanın, basketbol kulübümüz ve basketbol sporu, yapılan büyük yatırımlara, harcamalara değer, bu şehir için, bu toplum için, bu gençlik, bu çocuklar için değer...

 

* * * * *

 

Siyaset işim değil ama bir vatandaş olarak, sporsever olarak, basketbolsever olarak Mart 2019 seçimlerinde Afyonkarahisar Belediye Başkan adaylarına açık ve net olarak soruyorum:

Belediye başkanı seçilirseniz, Belediye'nin bir oluşumu ve kulübü olan, Belediyemizin maddi ve manevi öncülüğünde ve rehberliğinde faaliyetine devam eden ve Tahincioğlu Basketbol Süper Liginde mücadele eden Afyon Belediye Spor Basketbol Kulübü hakkında tavrınız ne olacak?

Tamam mı, devam mı?

Soru net ve açık...

Güzel cevaplar, hayırlı hizmetler temenni ederim.
 

 


   [email protected] 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bekir Keskin
  1 yıl önce
  Spor sadece basket demek mi?Voleybol niye öteleniyor.Voleybola harcanan para. basketbola canan paranın yanında çerez sayılır.Başkan 31 marta kadar idare edemez mi?Yeni gelen başkan bir çaresine bakar.Hem 1. liğe çıkar ,sonra desteği çek.Başkan ÇOBAN ÇOK YAZIK EDER.
 • Hakan AKAR
  1 yıl önce
  Bu Zeybek gelirse basketi de futbolu da unutun derim... İki kere düşünmeliyiz...