Reklam

YA HEKİMLİK YAPIN, YA DA SİYASET YAPIN!..

MHP Afyonkarahisar teşkilatında gerçekleşen kongre sürecini değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kocacan,  Merkez ilçe seçimlerinin 26 Eylül Cumartesi günü gerçekleşeceğini söyledi.

YA HEKİMLİK YAPIN, YA DA SİYASET YAPIN!..
24 Eylül 2020 - 12:20
MHP Afyonkarahisar teşkilatında gerçekleşen kongre sürecini değerlendiren İl Başkanı Mehmet Kocacan,  Merkez ilçe seçimlerinin 26 Eylül Cumartesi günü gerçekleşeceğini söyledi.Başkan Kocacan, “Geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde 17 ilçemizde kongrelerimiz gerçekleştirdik. 26 Ağustos tarihinde başlayan kongrelerimizi 30 Ağustos tarihinde Kocatepe de taçlandırdık. Türkün ayı olan ağustos ayında içe kongrelerimiz tamamlanmış oldu.  ‘İstiklal için birlik, İstikbal için dirlik. Kazanan Türkiye olacak’ ana teması ile 26 Eylül Cumartesi günü saat:13.00’da ise Sami Öznur Park’ında merkez ilçe kongremizi yapacağız. Genel Merkezimin talimatları çerçevesinde pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştireceğiz. Daha sonra İl Başkanlığımızın seçimiyle kongre sürecimiz tamamlanmış olacaktır” dedi.

 

“Uluçay’a yeni görevi hayırlı olsun”

AK Parti Afyonkarahisar eski İl Başkanı Hüseyin Sezen ile 2,5 yıldır uyum içinde çalıştıklarını sözlerine ekleyen Başkan Kocacan, vekâleten yeni İl Başkanlığına getirilen Hüseyin Ceylan Uluçay’a da başarılar diledi.  Başkan Kocacan,” AK Parti Afyonkarahisar eski İl Başkanı Hüseyin Sezen ile 2,5 yıldır Cumhur İttifakı ruhuyla uyum içerisinde çalıştık. Başkan Sezen’e yeni hayatında başarılar diliyorum. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı görevine vekaleten getirilen Hüseyin Ceylan Uluçay’a da başarılar diliyorum. İnanıyorumki kendisiyle de Cumhur İttifakı ruhuyla uyum içinde çalışırız” diye konuştu.

 

“Türk Tabipler Birliğini tasvip etmiyoruz”

Başkan Kocacan, “Türk Tabipler Birliğinin ne olduğunu Bilge Liderim Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey gözler önüne örnekleri ile birlikte sunmuştur. Türk adının başında olmasına rağmen Türklüğe yakışmayacak, Türkiye’nin bekasını derinden yaralayan PKK dediğimiz illet ve HDP’nin siyasi ayağına peşkeş çekenlerin orada yönetimde olduğu hiçbir birlik tasvip edilemez. Doktorların haklarını savunan bir birlik olsa hep beraber bizde destek verelim.  Ama arka planda görünen o değildir” dedi.

 

“Ya hekimlik yap ya da siyaset yap”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Eski İl Başkanı Mehmet Kemal Demirkırkan’a seslenen Başkan Kocacan, ya hekimlik yap ya da siyaset yap diyerek sert bir dille eleştirdi. Kocacan, “Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Eski İl Başkanı Mehmet Kemal Demirkırkan’ın sosyal medya hesabından Türk Tabipler Birliğinin tavrını savunur görmesi kendisinin en doğal hakkıdır. Mehmet Kemal Demirkırkan daha önceden il başkanlığı yaptığı için siyaseten açıklamalarda bulunuyordu. Şimdi ise özel bir hastane de hekimlik görevi yapmaktadır. Kendisi Muharrem İnce’den yana taraf olunca ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından destek olmayınca görevinden alınmıştır. Ama hala Mehmet Kemal Demirkırkan’ın siyaseten açıklama yapması ve gazetelere milli günlerde ilan vermesiyle kendisini hala CHP’nin Afyonkarahisar İl Başkanı gibi görüyor zannetmesidir. Mesleğinde kariyer yapmak istiyorsa siyaseti bırakması lazım,  eğer siyasette olacaksa hekimlik görevini bir kenara bırakmalıdır. Kendisine tedavi olamaya giden hastalara siyasi ayrımcılık yapıyor mudur bilmem bu özel hastanenin yöneticilerinin sorumluluğundadır. Hatta sosyal medyadan benim genel başkanıma laf söyleme hakkı ve haddi yoktur. Buradan kendisini tekrar uyarıyorum. Herkes çapını bilmeli çapı kadar konuşmalıdır. Arkadaşımıza da mesleğinde başarılar diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • vatandaş
  6 ay önce
  Biri MHP nin ne işe yaradığını söylesin yıllarca oy verdik ne hale gelmiş parti iktidar partisine güzelleme yapmakla meşgul.Yazıklar olsun.
 • Mali
  6 ay önce
  Gündemi takip edemeyen den il başkanı olmaz,Dr kemal bey maharem inceyi desdekledi diyerek görevden alınmadı, millet vekilliğine aday olduğu için yasa gereği görevinden istifa etmiştir, muhalefete muhalete ederek iktidar olunmaz ancak sizin gibiler iktidar yalakası olunur, sizlerin milliyetçiliği Asker savaşa giderkendir, Fabrikalar satılırken,topraklar satılırken,bankalar ve madenler yabancılara peşkeş çekilirken,Terörüst başının mektupu devlet TV lerinden okutulurken,PKK elbasısiOsman Öcalan'ı devlet TV lerine çıkarken,tahrikat yuvalarında çocuklara tecavüz edilirken,vatan toprakları parsel parsel satılırken, sus pus olursunuz.Sizlere ne denir biliyormusunuz, fasulyeden milliyetçi, senden sürüye çoban bile olmaz.sizlere ülkücülerin ahı yeter.
 • Ömer Bıçak
  6 ay önce
  Mehmet Kemal DEmirkırkan iyi başarılı bir hekim ve siyasetçidir. Hiç bir zaman görevinden alınmamıştır.
 • ibrahim badak
  6 ay önce
  mhp liler yarın gün gelir devran dönerde saray sözcünüz söylediği hakaretvari kelimeleri tekrar yanılmışız özür dilerse sizler yine onun sözlediği kelimelerin tekrarını mı yapacaksınız.
 • Engin Yiğit
  6 ay önce
  O zaman siz de ya muhalefet partiliği görevinizi yerine getirin ya da partiyi kapatıp akp sıralarında saf tutun. Mhp bugün Türkiye’de ne işe yarıyor, hangi amaca hizmet ediyor anlamak güç. Bu millet size muhalefet partiliği görevi verdi. Ama siz ne yapıyorsunuz...