Reklam

Y.REFAH PARTİSİ'NDEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE TEPKİ

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun kadınları korumuyor, aksine maruz kaldıkları şiddetin artmasına sebep oluyor. Bu durumun derhal düzeltilmesi gerekmektedir” dedi.   

Y.REFAH PARTİSİ'NDEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE TEPKİ
12 Ağustos 2020 - 14:27 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 14:33
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun kadınları korumuyor, aksine maruz kaldıkları şiddetin artmasına sebep oluyor. Bu durumun derhal düzeltilmesi gerekmektedir” dedi.   

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, yaptığı yazılı açıklama ile kadınlara yönelik şiddet eylemleri ve İstanbul Sözleşmesini değerlendirdi. İstanbul Sözleşmesine tepki gösteren Suna şunları kaydetti:

“Bilindiği üzere kadınlara yönelik şiddet ve bununla ilgili olarak İstanbul Sözleşmesi konusu son günlerde yoğun bir şekilde tartışılmaktadır.

Sadece kadınlara değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmasına, zulmedilmesine asla rıza gösterilemez. Hanımlarımız bizlere Cenab-ı Allah’ın özel emanetleridir, bu sebeple psikolojik ve fiziksel anlamda zarar görmelerine kesinlikle müsade edilmemeli ve bunun için gerekli her türlü tedbir alınmalıdır.

Ancak kadınlara şiddet uygulanmasının önüne İstanbul Sözleşmesi gibi Batı dayatması, asıl maksadı farklı olan, sinsi sözleşmelerle değil, ‘ahlak ve maneviyat’ öncelikli eğitimle, materyalizm yerine maneviyatçılıkla, ahiret bilincinin yerleştirilmesiyle ve bununla birlikte tarihimize, inancımıza, toplumsal değerlerimize uyumlu yerli ve milli kanunlarla, cinayet karşılığında verilecek cezaların yeterince caydırıcı hale getirilmesi ile geçilir.

istatistikler açık bir şekilde ortadadır; İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Kanun öncesinde 2011 yılında ülkemizde 121 kadın erkekler tarafından öldürülmüş iken, bu sözleşme ve uzantısı kanunlar çıktıktan sonra; 2015-2016 yıllarında bu sayı 300’lere çıkmış, 2019 yılında ise kadın cinayetleri malesef ki 2011 yılına göre tam dört kat artarak 474’e yükselmiştir.

Bu gerçek de açık bir şekilde gösteriyor ki;

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanun kadınları korumuyor, aksine maruz kaldıkları şiddetin artmasına sebep oluyor. Bu durumun derhal düzeltilmesi gerekmektedir.

Ülkemizde de, kabul edilen diğer ülkelerde de kadına yönelik şiddeti önlemediği açıkça ortada olan, Millet olarak bizi biz yapan temel değerlerimizi hiçe sayan, ‘kadına yönelik şiddeti önleme’, ‘toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama’ adı altında ‘cinsiyetsiz toplum’ oluşturarak yeni nesillerimizi ifsad etmek, ahlaki erozyona yol açmak, aile yapımızı çökertmek için kurgulanmış bu sözleşmeden bir an evvel çıkılması Hükümet’in yapacağı en hayırlı işlerden bir tanesi olacaktır.

Manevi tahribatı önlemek, sağlıklı toplumun sigortası olan aile müessesesini korumak, devletin en öncelikli görevlerindendir. Bunun için de devletimizin İstanbul Sözleşmesi’nin altında bulunan imzasını acilen geri çekmesi gereklidir.

Bununla birlikte, İstanbul Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılan ve kadınları korumadığı gibi üstüne üstlük bir de yuvaları yıkan 6284 sayılı kanunun da ailenin devamlılığını merkeze alan, milli ve manevi kimliğimize uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi elzemdir.

Yeniden Refah Partisi olarak Milletimiz’in hissiyatına tercüman oluyoruz ve uzun zamandan beri olduğu gibi bir kez daha Sn. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm devlet yetkililerine bu çok hayırlı ve hayati adımları en kısa sürede atmaları için çağrıda bulunuyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum