VEYSEL EROĞLU: 15 TEMMUZ, YENİDEN DİRİLİŞTİR

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Ak Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, 15 Temmuz’un Türk milletinin yeniden dirilişi olduğunu söyledi.

VEYSEL EROĞLU: 15 TEMMUZ, YENİDEN DİRİLİŞTİR
15 Temmuz 2020 - 11:50
15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Ak Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, 15 Temmuz’un Türk milletinin yeniden dirilişi olduğunu söyledi.Eroğlu yayınladığı mesajında, 15 Temmuz’un, ülkenin demokrasi mücadelesinin en önemli kırılma noktalarından biri olduğuna dikkat çekti. Eroğlu, “O gece aziz milletimiz kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla yıllar boyu hatırlanacak büyük bir zafere imza atmışlardır. 15 Temmuz gecesi adeta Türk Milletinin yeniden dirilişidir. 15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ terör örgütünün darbe teşebbüsü neticesinde ülkemizin istikbalini korumak için uçakların, tankların, kurşunların karşısına dikilen aziz vatandaşlarımız büyük bir kahramanlık timsali göstermiştir. Hain darbe teşebbüsünde şehit olan 251 vatan evladına Allah’tan rahmet niyaz ediyorum, gazilerimize Allah’tan sıhhat, afiyet ve hayırlı bir ömürler temenni ediyorum.

Üzerinde hür bir şekilde nefes aldığımız, yaşadığımız, hayatımızı sürdürdüğümüz bu topraklar bize şehit ve gazilerimizin emanetidir. Her karışında bir şehit yatan bu topraklar aynı zamanda dünyanın en büyük şehitliğidir. Türkiye, dün olduğu gibi bugün de şehit ve gazilerinin fedakârlıkları sayesinde dimdik ayaktadır” dedi.

Milletimizin Feraseti ve Kahramanlığı En Büyük Gücümüzdür

Türkiye’nin demokratik ve hür  bir ülke olduğunu belirten Eroğlu, “Ancak yabancı istihbarat teşkilatlarının güdümünde ülkemizi bölme, parçalamak ve hatta işgal ettirmek için kullanılan tarihimizin en sinsi ve alçak hain FETÖ terör örgütü, bundan tam 4 yıl önce 15 Temmuz 2016 gecesi tarihimizin en hain ve kanlı darbe girişiminde bulunmuştur. Anadolu’nun fedakâr, cefakâr insanlarının temiz, masumane ve dini duygularını istismar eden bu alçak ve hain örgüt aynı zamanda dinimize de en büyük ihaneti yapmıştır. Egemenliğimizin ve demokrasimizin timsali olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Harbinde  Millî Mücadele döneminde dahi işgal kuvvetleri tarafından saldırıya uğramamıştır. Ülkemizin yaşadığı daha önceki darbelerde bile Meclis binası fiilen hedef alınmamıştır. Ama 15 Temmuz’daki darbeye teşebbüs eden caniler Türkiye Büyük Millet Meclisini dahi bombalama alçaklığını göstermişlerdir. Hamdolsun, milletin iradesine de evine de uzanan eller, bizzat millet tarafından kırılmıştır. Hiçbir darbe, hiçbir darbe girişimi yapanların yanına kâr kalmamıştır, Allah’ın izniyle de bundan sonra da kalmayacaktır.  Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü liderliğinde; FETÖ terör örgütü başta olmak üzere PKK, DEAŞ, YPG gibi bütün terör örgütleriyle karalı bir şekilde mücadele etmeye devam edecektir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden hiçbir unsura asla müsaade etmeyecektir.  15 Temmuz’u Unutmayacağız, Unutturmayacağız…” dedi. 

15 Temmuz ihanetini ve aziz milletimizin bu ihanete verdiği cevap bizim için nesilden nesile aktarılması gereken kutlu bir emanettir. Bu emanete sahip çıkmak ise hepimizin boynunun borcudur. 

O karanlık gecede okunan ezanlar ve selalar kalplerimizi nasıl bütünleştirdiyse, inşallah bundan sonra da aynı inançla, aynı heyecanla, aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

15 Temmuz gecesi büyük bir kahramanlık gösteren başta bütün vatandaşlarımız olmak üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman askerlerine, Emniyet Teşkilatımızın kahraman polislerine şükranlarımı arz ediyorum.

Rabbim bu ülkeye bir daha böyle acılar göstermesin. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz kutlu olsun.

Prof. Dr. Veysel EROĞLU

YORUMLAR

  • 1 Yorum