Reklam

“VESAYETİN, AĞALIĞIN KARŞISINDA AZİZ MİLLETİMİZLE OMUZ OMUZAYIZ..”!

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan basın açıklaması yaptı.

“VESAYETİN, AĞALIĞIN KARŞISINDA AZİZ MİLLETİMİZLE OMUZ OMUZAYIZ..”!

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan basın açıklaması yaptı.

“VESAYETİN, AĞALIĞIN KARŞISINDA AZİZ MİLLETİMİZLE OMUZ OMUZAYIZ..”!
27 Temmuz 2019 - 15:23

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan basın açıklaması yaptı;

1992 den bu yana Eğitim Bir-Sen olarak ülkemizde her türlü vesayetin ve her türlü ağalığın karşısında durduk, mücadele ettik.

Darbelerin konuşulduğu günlerde “Ortak Akıl Mitingleri” ile Memur-Sen olarak bölgesel mitingler yaptık. 15 Temmuz’da Genel Başkanımızdan üyelerimize kadar alanda, sahada sokakta olduk; şehitler verdik, gazilerimiz var.

Ağalığa karşı mücadelemizde bir iç denetim olarak sendika yöneticilerine 3 dönem kuralını uygulayan tek sendikayız.

Her türlü vesayetin ve ağalığın karşısında imkanlarımızın son sınırına kadar mücadele edeceğiz.

Ülkemize ve milletimize karşı kendimizi hiçbir zaman alacaklı görmeyen; bu ülkeye bu millete borçlu olduğumuz bilinciyle hizmet üretmeye devam edeceğiz.

Görevi, kamu çalışanlarının özlük ve özgürlük mücadelesi olan bir sendikal anlayışla, milletimize ve ülkemize olan sorumluluğumuz gereği, görevimiz olmadığı halde eğitimimize ve istikbalimize yatırım yapmaya, bu hususta emek sarfetmeye, alın teri dökmeye, hizmet üretmeye gayret ediyoruz.

Bu kapsamda; görev alanımızın dışına çıkarak, sorumluluk bilinciyle projeler üretiyor ve uyguluyoruz. 3 yıldır Afyonkarahisar Belediyesi Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte “Bir Bilenle Bilge Nesil” projemiz kapsamında kitap okuma yarışmaları düzenliyoruz. Bu yarışmayla şu ana kadar Afyonkarahisar merkez ilçede 30 bine yakın kitabı ücretsiz bir şekilde okullarımıza ulaştırdık, öğrencilerle buluşturduk, okul kütüphanelerine koyduk.

Sadece bu yıl 5 binin üzerinde öğrencimiz bu yarışmaya katılmakla kendi kategorilerinde 4’er kitap okudu, yüzlercesi ödüllendirildi.

Aynı zamanda Afyonkarahisarımızın eğitimdeki durumunu da değerlendirmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüzün de katılımıyla merkez ilçemizde okul müdürlerimizle toplanarak durumu masaya yatırdık. Aynı toplantı 17 ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Biz bunları görevimiz olmadığı halde, milletimize karşı borçlu olduğumuz şuuruyla yapıyoruz. Kimseden aferin almak için yapmıyoruz. Ne yapıyorsak bu aziz millete olan muhabbetimizden yapıyoruz, Allah rızası için yapıyoruz.

Şehrimizde eğitimin problemleri üzerine kafa yoran, dert edinen tüm muhatapları süreç içinde eğitim çalışanlarını ve eğitimin paydaşlarını rencide etmeyecek dikkatli bir dil kullanmaya davet ediyoruz. Aksi eğitime hizmet etmeyecektir.

Mustafa Arslan

Memur-Sen İl Temsilcisi

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum