Reklam

VALİ TUTULMAZ KAYMAKAMLARLA İLÇELERDEKİ DURUMU İSTİŞARE ETTİ

Kaymakamlarla online canlı bağlantı yöntemiyle görüşen Vali Mustafa Tutulmaz, ilçelerdeki sağlık, ulaşım ve asayiş gibi bir çok konuda istişarelerde bulundu.

VALİ TUTULMAZ KAYMAKAMLARLA İLÇELERDEKİ DURUMU İSTİŞARE ETTİ
02 Nisan 2020 - 12:28

Kaymakamlarla online canlı bağlantı yöntemiyle görüşen Vali Mustafa Tutulmaz,  ilçelerdeki sağlık, ulaşım ve asayiş gibi bir çok konuda istişarelerde bulundu.
Yeni tip koronavirüsün yol açtığı Covid-19 hastalığı ile mücadele sürerken kamu işleyişi de aksatılmadan tedbirler alınıyor. Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile İllerde alınacak ilave tedbirler ve yapılacak çalışmalar konusunda Valiler görevlendirildi.

İl İdare Kurulu, İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzısıhha Kararları ile Afyonkarahisar genelinde alınacak tüm tedbirler Vali Mustafa Tutulmaz koordinesinde alındı ve tüm tedbirler ilk vakanın tespitinin ardından titizlikle uygulanıyor.

Vali Mustafa Tutulmaz ilçelerdeki son durumu da online canlı bağlantı yöntemiyle görüştüğü Kaymakamlar aracılığıyla takip ediyor. Vali Tutulmaz görüşmelerinde sağlık başta olmak üzere ulaşım, asayiş ve alınan diğer önlemler noktasında bilgiler alarak, gerekli gördüğü huşularda talimatlar vererek, tedbirlerin ciddiyetle takip edilmesini istedi.

Vatandaşlara bu konuda büyük görev düştüğünü bir kez daha hatırlatan Vali Mustafa Tutulmaz, zorunlu olmadıkça evlerden çıkılmamasını, salgının yayılmaması için sosyal izolasyona titizlikle uyulmasını, hijyen kurallarına uyulmasını ve yetkililerin tüm uyarılarının ciddiye alınması gerektiğini önemle vurguladı.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • SİNAN ERDEM
  9 ay önce
  afyon valisi afjet den huzur hakkı alıyor. neden 7 aylık maaşını bağışlamıyor . yazık ..
 • AHMET SİNAN
  9 ay önce
  afyon ak parti millet vekilleri maalesef yine sınıfta kaldılar. Reis in 7 maaş bağış kampanyasında çıtları bile çıkmıyor. mehmet zeybek de lütuf etmiş 1 maaşını bağışlamış . şaka gibi bunlar ya devleti az sömürmediniz biraz da cebinizden çıksın yarın bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız . Reisin 15 temmuz sonrası dediği gibi gerçekten adam tek başına savaşıyor.