Reklam

Vali Çiçek, yerli Deve'yi inceledi!..

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında İscehisar ve Emirdağ ilçelerinde bir dizi ziyaret ve incelmelerde bulundu.

Vali Çiçek, yerli Deve'yi inceledi!..
20 Mart 2021 - 10:33

Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında İscehisar'da motoru ve şanzımanı hariç tamamı yerli üretim olan ve "Deve" ismi verilen kaya taşıma kamyonunu inceledi.

Vali Gökmen Çiçek ilk ziyaretini erken saatlerde DEMMAK Demireller Mak. San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret etti. Ziyaretinde Vali Gökmen Çiçek’e, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı, Milletvekili Veysel Eroğlu ve Kaymakam Uğur Kapar da eşlik etti. Makina sektörü, üretim ve ihracat hakkında Şuayp ve Adnan Demirel’den bilgiler alan Vali Gökmen Çiçek ve Milletvekili Veysel Eroğlu daha sonra motoru ve şanzımanı hariç tamamı yerli üretim olan ve "Deve" ismi verilen kaya taşıma kamyonunu inceledi.

Birçok İhtiyacı Karşılıyor

İthal edilen kaya kamyonlarını Türkiye'de üretme hayali kurduğunu ve 22 yıl sonra hayalini gerçekleştirdiğini ifade eden iş adamı Şuayp Demirel, 30 ton yük taşıma kapasiteli yerli üretim olan kaya kamyonun, Mermer sektöründe birçok ihtiyacı karşıladığını belirtti. İş insanları Şuayp ve Adnan Demirel’e teşekkür eden Vali Gökmen Çiçek de böylesi ufku geniş ve üretim sevdalısı iş inşalarının her zaman yanında olduklarını ifade etti. Milletvekili Veysel Eroğlu ise İş adamı Şuayp ve Adnan Demirel’e böyle güzel hizmet araçlarını ilimize kazandırdıkları için teşekkür etti.

İnsan İnanırsa Her Şeyi Yapar

2019 yılında ilimize kazandırılan karda, yağmurda, çamurda ve eğimli arazide çalışabilen “Deve” isimli kamyonu test eden Vali Gökmen Çiçek: “İnsan inanırsa her şeyi yapar. Bunun en güzel örneğine burada tanık olduk. Gerçekten çok güzel ve güçlü bir araç. İlimiz için üretim ve istihdam sağlayan böyle yetenekli iş insanlarımızı her zaman yürekten destekliyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum