Vali Çiçek Sandıklı'da

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında Sandıklı Hüdai Termal Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği Meclis Toplantısı yapıldı. 

Vali Çiçek Sandıklı'da
15 Aralık 2020 - 11:19
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında Sandıklı Hüdai Termal Turizm Altyapı Hizmetleri Birliği Meclis Toplantısı yapıldı. 


Vali Çiçek “Her yıl birçok ziyaretçiyi kendine çeken termal cennetin şehri Afyonumuzu daha ileriye taşımak için elimizden gelen desteği vermeye hazırız”dedi. Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Belediye Sosyal Tesisi inşaat alanında incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, inşaatın durumu hakkında Belediye Başkanı Mustafa Çöl’den bilgiler aldı.


Vali Çiçek, Sandıklı Jeotermal sahasında jeotermal suyun daha verimli ve rantabıl kullanımı sağlamak amacıyla geliştirilen proje kapsamında termal suyun tek elden dağıtıldığı SANJET ile jeotermalle ısıtılan seralarda incelemelerde bulunarak, bilgiler aldı. Hamam Müzesi olarak planlanan alanda incelemelerde bulunarak, Belediye Başkanı Mustafa Çöl'den proje hakkında detaylı bilgi aldı.


Vali Gökmen Çiçek, Kaymakam Eflatun Can Tortop’u makamında ziyaret ederek, ilçede devam eden yatırımlar, yapılan çalışmalar ve genel asayiş durumu hakkında bilgiler aldı. Günümüzden 695 yıl önce Germiyan sultanı olan Çelebi Hüsameddin Yakup Bin Umur Bey tarafından Mimar Çoban'a yaptırılan tarihi kaleyi ziyaret eden Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, kalenin korunması ve restorasyonu için yapılacak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.


Vali Gökmen Çiçek, Sandıklı ilçesinde hizmet veren Kadın Kültür Evi’ni ziyaret ederek, Kadınlara yönelik verilen eğitim faaliyetleri, katılım oranları, planlanan projelerle ilgili bilgiler aldı. Çiçek, Hisar Mahallesinde inşa edilen ve 100 yatak kapasiteli olan Sandıklı ve çevresine hafızlık eğitimi noktasında hizmet verecek Hafızlık Kur’an Kursu binasında devam eden çalışmaları inceleyerek, yapılacak çalışmaları istişare etti.


Sandıklı Şehir Stadyumunda incelemelerde bulunan Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, stadyumda yapımı biten ışıklandırma, skorbord ve diğer yenileme çalışmalarına ilişkin Belediye Başkanı Mustafa Çöl ’den bilgiler aldı. Yeni binasında hizmet veren Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Sandıklı İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Valimiz Sayın Gökmen Çiçek, okulun genel durumu, öğrenci sayısı ve verilen eğitimlere ilişkin İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Karaosman’dan bilgiler aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum