Reklam

Vali Çiçek, Ayazini ve Emre Gölü'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi

Yatırımları ve projeleri yakından takip eden Vali Gökmen Çiçek, Ayazini’de yürütülen sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarını inceleyerek, çalışmalardaki son duruma ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Çiçek, Ayazini ve Emre Gölü'nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi
03 Nisan 2021 - 11:07

Yatırımları ve projeleri yakından takip eden Vali Gökmen Çiçek, Ayazini’de yürütülen sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarını inceleyerek, çalışmalardaki son duruma ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Gökmen Çiçek’e, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu, Ayazini Köy Muhtarı Bekir Yılmaz, İş insanları ve ilgililer eşlik etti.

Beş bin yıllık tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran,  yapılan çalışmalarla adeta küllerinden yeniden doğan ve hem yerli hem de yabancı turistlerin şu sıralar yakın markajında olan Frig Vadisi, iki güzel turizm destinasyonu Ayazini Köyü ve Emre Gölü ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Programları kapsamında sık sık bölgeyi ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, yapılan çalışmaları titizlikle takip ediyor ve her ayrıntıyı tek tek inceliyor.
 

Vali Çiçek, bugünkü programı kapsamında ilk olarak Ayazini Köyü’ne gitti. eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu ile birlikte Ayazini Köyü’nün turizme kazandırılma çalışmalarını ve iş insanlarının yaptığı yeni yatırımları inceleyerek, proje çalışmalarında gelinen aşamalar hakkında bilgiler aldı.
 

Böyle Projeler Ancak Afyonkarahisar’da Başarılı Olabilirdi

Burada açıklamalarda bulunan ve Ayazini’ nin küllerinden yeniden doğmasını, saklı tarihinin gün yüzüne çıkmasını sağlayan, aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde durmadan çalışan tüm ekibe teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Vali Gökmen Çiçek: “Yedi ay önce başladığımız serüvenimizde Milletvekillerimizle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ödenek istemiştik. Orada projemizi sunmuştuk. Destekler sayesinde ilk ödeneğimizi çıkardık, arkasından yine hep beraber konuşarak aşama aşama çalıştık ve bugün güzel bir noktaya geldik. Bugün burada sizlerle olmaktan çok mutluyum. Bizi çok güzel bir enerjiyle karşıladınız. Özelikle ben şunu belirtmek istiyorum. Hem Kadın Kültür Evleri hem Emre Gölü hem de Ayazini bu kadar kısa sürede sadece Afyonkarahisar’da başarılabilirdi. Çünkü Afyonkarahisar’da başka illerde olmayan birlik, beraberlik ve maneviyat var. Afyonkarahisar’da Milletvekillerimizin oluşturduğu sinerji ile şehrimize güzel hizmetler yapıyoruz. Her zaman birlik ve beraberlik içinde destek olan tüm ekibe çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” dedi.

Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet Ayazini Köyü’nde Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları kapsamında devam eden restorasyon çalışmaları süren evleri ve restore edilen diğer alanları inceledikten sonra Emre Gölü’ne geçti.

Emre Gölü’nde Devam Eden Çalışmaları İncelediler

Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet, Emre Gölü çevresinde doğal ve korunaklı alanların muhafazasını, çevre bilincine ve tehlike altında olan ekolojik değerlere vurgu yapmak amacıyla yürütülen proje çalışmalarını incelediler. Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet, göl çevresinde proje kapsamında yapım çalışmaları süren kır lokantaları, çim alan, kamelyalar, barbekü, çeşme, piknik masası, oturma bankları, seyir terası, yürüyüş yolu gibi rekreasyon çalışmalarını inceledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum