Reklam

VAKA SAYISI BİR ANDA YÜKSELDİ, AMAN DİKKAT!..

Afyonkarahisar il genelinde Covid-19 vaka sayısının patlama derecesinde artmasıyla birlikte bir kaç merkezde karantina tedbirleri uygulanmaya başladı.

VAKA SAYISI BİR ANDA YÜKSELDİ, AMAN DİKKAT!..
11 Haziran 2020 - 00:12
Afyonkarahisar il genelinde Covid-19 vaka sayısının patlama derecesinde artmasıyla birlikte bir kaç merkezde karantina tedbirleri uygulanmaya başladı.Afyonkrahisar'da yetkililer, Covid-19 vaka sayısındaki ani olarak görülen bu artıştan sonra vatandaşları uyarıyor.Uzmanlar " İlimizde pandemi başladığından bu yana, vaka sayısı en yüksek rakama ulaşmıştır. Bu durum bizim daha dikkatli olmamızı zorunlu hale getirdi. Toplu yemekler, asker eğlenceleri ve diğer eğlenceler, cenaze defin ve taziye ziyaretleri, sosyal mesafeye uymama, hijyene uymama, maske takmama, umursamama, hafife alma gibi sebepler artışın başlıca nedenleri olarak görülmekte. Lütfen tedbiri elden bırakmayalım. rhavete kapılmayalım, olayı ciddie alalım. Unutmayalım, maske+sosyal mesafe+el hijyeni..." hatırlatmasında bulunuyor.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Mustafa
  8 ay önce
  Afyonda hiç bir esnaf temizliğe ve maske eldiven takmaya özen göstermiyor. Belediye başkanından ricamız sıkı kontrol edin ve acımadan cezaları kesin esnaflara sadece ateş ölçer koronayı tespit etmez bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum duyarsız insanlara herkes çarşı merkezinde maskesiz veya yarı maskeli oturup kaldırımları işgal ediyor gereken cezalar artık verilmeli. bir kaç kişiye kesilen ceza afyonda çok faydası olur aksi takdirde anons ların hiç faydası yokkk
 • ece
  8 ay önce
  Afyon da kural falan yok insanlar o kadar umursamazlar ki sanki her şey normalmiş gibi davranıyorlar.ne pazarcı ne kasap ne manav hiç kimse maske takmıyor. Maske zorunlu olmalı takmayana ceza kesilmeli aksi halde Afyon ilk 3 girecek pandemide bu toplum bu kadar duyarsız olmamalı. kendileri ile birlikte diğer insanları da yakıyorlar.
 • Mehmet
  8 ay önce
  Ekonomi mi? Sağlık mı? Tercih meselesi. Bana sorarsanız, tabii ki sağlık. Para bugün yok olabilir. Kazanilabilecek zamanı gelir. Ama ölümün telafisi, tekrar yaşama dönüşü yoktur. Salgının tedbiri kişilere bırakılamaz. Gerekli sıkı tedbirleri almak ve uygulamak devletin görevidir ve vazgeçilmez dir. Yani sonucunda olacakların sorumluluğu ve vebali devletin hükümeti ve yönetimindekilerindir.