Reklam

Utku Anıtı'nın anlamını, saray şakşakçıları kavrayamaz

CHP Afyon İl Başkanı Yalçın Görgöz, AK Parti Ali Özkaya’nın “Afyonkarahisar’da 500 yıllık tarihi sapasağlam bir camiyi yıkarak yerine Utku anıtı dışında bir eseri olmayanlar" sözlerine cevap verdi!..

Utku Anıtı'nın anlamını, saray şakşakçıları kavrayamaz
10 Şubat 2021 - 14:27 - Güncelleme: 10 Şubat 2021 - 14:34
CHP Afyon İl Başkanı Yalçın Görgöz, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’nın “Afyonkarahisar’da 500 yıllık tarihi sapasağlam bir camiyi yıkarak yerine Utku anıtı dışında bir eseri olmayanlar" sözlerine cevap verdi!..

Görgöz, açıklamasında "Damat Feritçilerin, bu büyük zaferi anlamasını ve Utku Anıtı’nın önemini kavramasını elbette beklemiyoruz” dedi

Görgöz, açıklamasında "Afyonkarahisar Utku Anıtı; işgal altındaki vatanımızın kurtuluşu için Atatürk önderliğinde Anadolu’da başlayan direnişin, büyük bir zafere dönüşmesinin abidesidir. Türk ordusunun aldığı en büyük zaferin anısına yapılmıştır." dedi.

Bu anıtın bir zafer abidesi olduğunu belirten Yalçın Görgöz "Damat Feritçilerin, bu büyük zaferi anlamasını ve Utku Anıtı’nın önemini kavramasını elbette beklemiyoruz. Bu anıt bir Zafer Abidesidir. Saray şakşakçılarının ifade ettiği gibi sıradan bir heykel değildir." dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Afyonlu
    5 ay önce
    Yalçın efendi sen anlat bakalım tarihi bir caminin yıkılıp anıt yapılmasındaki faydayı da millet öğrensin.o yıllarda fotograflardan gördüğümüz kadarı ile her yer boş 500 metre sagina soluna veya aşağısına yap anıtı.saray yalakasi demişin iyide sizde kaset ile gelen nerden geldiği belli olmayan adamın delisi oldunuz.bu kafa yapısı değişmeden yalanla dolanla iftira ile iktidar olunmaz.partinin içindeki gerçek Atatürkçü,cumhuriyetçi ve vatan sever gerçek halk partililer ayrilmaya basladı.Muharrem ince çok güzel dokundurdu istifa ederken bundan ders çıkarılması lazimken hala saray ot b.k bunlarla ugrasiliyor.fetö ve diger terör guruplarının parti sözcüsü ,koruyup kodlayıcısı olmaktan cıkın.Atatürkçüyüm diyemeyen guruplarla, Atatürke geçmiş zamanlarda hakaret eden guruplarla bağınızı koparın.Halk partisi Atatürkün mirasıdır fetö,pkk, ve diğer bölücü terör örgütlerin sığınacağı bir liman olamaz.