Utku Anıtı iddiası: Gözler CHP'de!..

"500 yıllık cami yıktılar, yerine Utku Anıtını yaptılar" iddiasına CHP cevap verecek mi?.. Gözler CHP'ye çevrildi!..

Utku Anıtı iddiası: Gözler CHP'de!..
10 Şubat 2021 - 10:31 - Güncelleme: 10 Şubat 2021 - 16:08
"500 yıllık cami yıktılar, yerine Utku Anıtını yaptılar" iddiasına CHP cevap verecek mi?.. Gözler CHP'ye çevrildi!..

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar'la ilgili açıklamalarına cevap verirken kullandığı "Afyonkarahisar’da 500 yıllık tarihi sapasağlam bir camiyi yıkarak yerine yaptıkları, Utku anıtı dışında bir eseri olmayanların bu konuya ne katkısı olur, ne de söz söyleme hakkı olur." cümleleriyle ilgili gözler CHP'ye ve CHP Milletvekili Burcu Köksal'a çevrildi.

Milletvekili Köksal'ın, gün içinde AK Parti Milletvekili Ali Özkaya'nın bu iddialarına cevap vermesi bekleniyor.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Barış
  2 ay önce
  Çevre düzenlemesi için yapılan işin cami yıkmak gibi bir amaçla yapıldığını düşünmüyorum. Keşke bu yapı yerinde korunabilseydi.Hatalı olduğu çok açık onlar ecdad yadigarı ancak ,Cumhuriyetin kazanıldı topraklarda Yunan askerini ezen Mehmetçik anitı kimseyi huzursuz etmesin.Ayrıca bu alana Şimdiki Valilik binaları,Park , Ilkokul ve Özel idare binalarının yapıldığını dürüstçe söylemek gerekir.
 • AFYON LOKUMU
  2 ay önce
  Cevap vermelerine gerek var mı herkes neyin ne olduğunu İyi biliyor ama bazılarının işlerine gelmiyor :)
 • Mehmet
  2 ay önce
  Lütfen haberi okuyan arama motoruna Afyon Paşa cami yıkıldı yalanı yazsın görsellerde aratsın. Eski hükümet konağından çekilen fotoğrafta herşey gözüküyor. Yunan işgalinde zarar gören caminin yıkılmasıyla yerine daha sonra mevcut valilik yokuşundaki özel idare binası yapılmıştır. Hatta editörden ricam mevcut fotoğrafı üzerinde mevcut yapılarla tarif edilip paylaşılırsa gerçekleri herkes görür.
 • mehmet
  2 ay önce
  Bu yalan ve iftiraların Chp ile ilgisi yoktur. Yapılan tamamen Cumhuriyetin kurucu değerlerine saldırıdır. İçerisinde "Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!" cümlesi geçen, her kıtasında millete ve dine bağlılığı ifade eden Marşı Milli Marş olarak kabul eden Atatürk önderliğindeki Kurucu Hükümeti ve devamını din düşmanlığıyla anmak en hafif tabiriyle nankörlüktür. Ülkenin dört bir yanında yüzyıllardır ayakta kalan binlerce camide hala ezan okunup salalar verilebiliyorsa Selçuklu ve Osmanlının başta camiler olmak üzere güzide eserlerine sahip çıkan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin sayesindedir.
 • İşte
  2 ay önce
  "Keşke yunan galip gelseydi"diyen bir zihniyetin o anıtı anlama imkanı yoktur.o anıt bütün dünyaya emperyalizmin nasıl ezildiğini anlatır. Geleceğini yunan ın galip gelmesine bağlayan zihniyet elbette rahatsız olacak.
 • Berk Can
  2 ay önce
  Halk pttden yağ alsın, bunların gündem değiştirme çapalarına bakın. Yazık vallahi bu ülkeye. Sen camiide miting düzenlemeyesin diye yıkılmıştır ali özkaya