Reklam

TÜRK İŞ ADAMININ OTELİN BAHÇESİNE KOYACAĞI UÇAK OTOYOLDAN GEÇTİ

TÜRK İŞ ADAMININ OTELİN BAHÇESİNE KOYACAĞI UÇAK OTOYOLDAN GEÇTİ

 TÜRK İŞ ADAMININ OTELİN BAHÇESİNE KOYACAĞI UÇAK OTOYOLDAN GEÇTİ
09 Şubat 2019 - 11:42 - Güncelleme: 11 Şubat 2019 - 10:16

Dünyanın en büyük uçaklarından biri olan 170 ton ağırlığındaki Boeing 747 tipi uçak, Türk iş adamı Atilay Uslu'nun sahibi olduğu Hollanda ve Benelüks ülkelerindeki en büyük otelin bahçesine konulmak üzere otoyoldan geçti.
Dünyanın en büyük uçaklarından biri olan 170 ton ağırlığındaki Boeing 747 tipi uçağın, ülkenin işlek yollarından biri olan A9 otoyolundan geçişiyle transferin ikinci aşaması tamamlandı. 

Geçici bir süre trafiğe kapatılan A9 otoyolu geçişişinde uçağın otoyolu geçebilmesi için bazı sokak lamba direkleri ve otoyol korkulukları yerlerinden çıkarıldı.
 
Geçici bir süre trafiğe kapatılan A9 otoyolu geçişişinde uçağın otoyolu geçebilmesi için bazı sokak lamba direkleri ve otoyol korkulukları yerlerinden çıkarıldı

Büyük bir ekip çalışması ve uzaktan kumanda ile yürütülen ağır nakliye aracı ile taşınan uçak, cumartesi gecesi sürecek çalışmayla son aşamayı tamamlayarak pazar günü otelin bahçesinde yerini alacak.
                                                           
Türkiye'nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, uçağın otoyoldan geçişi öncesi oteldeki etkinliğe katılarak uzun süredir Hollanda'da yaşayan Afyonkarahisar doğumlu 51 yaşındaki Uslu'yu tebrik etti.
Kaynak :http://gunes.com/dunya/hollandada-turk-is-adaminin-otelin-bahcesine-koyacagi-ucak-otoyoldan-gecti-953012
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum